PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Patryk Ziąbek zwycięża w IV Kalisz OPEN FIDE!

Ogólnopolski turniej szachowy IV Kalisz OPEN FIDE, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na długo przed startem zawodów lista startowa była zamknięta. Do Kalisza przyjechali goście z: Gniezna, Wschowy, Łodzi, Wielunia, Jarocina, Chylic, Pleszewa, Poznania, Sieradza, Wielunia, Warszawy, Inowrocławia, Legnicy, Kościelca, Opola i Wrocławia. Sala była wypełniona po brzegi.

Tym razem kaliszanie na szachownicy byli mniej gościnni. W zawodach zwyciężył Patryk Ziąbek (KTS Kalisz) będący ostatnio w świetnej formie. O końcowym triumfie zadecydowała ostatnia partia z Mirosławem Sobczakiem. W końcówce K+W+G+P vs K+W+2P więcej zimnej krwi zachował reprezentant KTS Kalisz. Mirosław Sobczak z LKS Chrobry Gniezno zajął III miejsce. Drugi w zawodach był Filip Janiszewski z KTS Kalisz. Co ciekawe zarówno Patryk jak i Filip wygrali wszystkie 5 pojedynków i nie zdążyli się ze sobą spotkać. To nietypowa turniejowa sytuacja gdy wygranie wszystkich pojedynków nie zapewnia wygrania turnieju.

Świetny turniej rozegrał 11 letni Szymon Skurniak (KTS Kalisz), który był najlepszym juniorem do lat 12 i jednocześnie zanotował najlepszy przyrost rankingowy RChg (+2.42), co dało mu zysk 97 punktów ELO. Szymon w końcowej klasyfikacji zajął IV miejsce. Najlepszą juniorką była Bogumiła Walkowiak z AZS Poznań.

Rewelacją turnieju był Jarosław Balinka z Kalisza, dla którego był to pierwszy turniej szachowy w życiu. Zawodnik bez kategorii szachowej zajął V miejsce w klasyfikacji generalnej, uzyskując częściową normę na II kategorię szachową oraz wejście na ranking ELO z wynikiem 1604. Podobnym sukcesem pochwalić się może Piotr Król z Łodzi, który nie posiadał wcześniej żadnej kategorii szachowej. Po raz kolejny sprawdza się szachowe porzekadło, że nie rankingi a ludzie grają.

1. Patryk Ziąbek (KTS Kalisz) 5/5
2. Filip Janiszewski (KTS Kalisz) 5/5
3. Mirosław Sobczak (LKS Chrobry Gniezno) 4/5
4. Szymon Skurniak (KTS Kalisz) 4/5
5. Jarosław Balinka (Kalisz) 4/5
6. Andrzej Czyż (Hetman Wschowa) 4/5

 

Maciej Sroczyński
Luty 8, 2015, 21:49

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy