PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Paweł Jędraszek zwyciężył w grupie do lat 10 – 52. Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój

pawel_jedraszek

W Polanicy Zdrój zakończył się obóz szachowy, w których uczestniczyło 17 zawodników KTS Kalisz. Zapadły również decydujące rozstrzygnięcia w 52 Międzynarodowym Festiwalu im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój.

W grupie Open E do lat 10 najlepszy okazał się Paweł Jędraszek z KTS Kalisz. W Pawła grupie startowało 86 zawodników, zwycięstwo w całym turnieju zapewnił mu wynik 8/9 (7 wygranych, dwa remisy, żadnej porażki!).

W czołówkach innych grup mieliśmy wielu zawodników KTS Kalisz:

Do samego końca o sukces w grupie D walczył Paweł Piekielny, który ostatecznie zajął III miejsce. W tej samej grupie najlepszą juniorką okazała się Weronika Wawrzyniak (9 miejsce ogółem). W pierwszej dziesiątce zawodów zameldowali się jeszcze Maciej Adamczewski (6 miejsce grupa C) oraz Karol Wawrzyniak (6 miejsce grupa E). 

kts_kalisz_pokaz_zywych_szachow
Pokaz żywych szachów grupa KTS Kalisz…

oboz_szachowy1

Zakwaterowanie i wyżywienie zawodników KTS Kalisz podczas obozu szachowego jest dofinansowywane ze środków budżetowych Miasta Kalisza na rok 2016.

oboz_szachowy oboz_szachowy2

Zawodnicy KTS Kalisz biorący udział w 52. Festiwalu im. Akiby Rubinsteina

Uczestnicy obozu szachowego

Szymon Skurniak, Weronika Wawrzyniak, Ewa Barwińska, Paweł Jędraszek i Zuzanna Jędrzejewska to członkowie Kaliskiej Kadry Młodzika i Juniora KTS Kalisz.

Maciej Sroczyński
Sierpień 28, 2016, 15:12

Jedna odpowiedź do “Paweł Jędraszek zwyciężył w grupie do lat 10 – 52. Festiwalu Szachowego im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój”

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy