Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Paweł Piekielny najlepszy w Ostrowie Wielkopolskim

paweł_piekielny

W dniach 11-12 czerwca rozegrano w Ostrowie Wielkopolski Festiwal Szachów Ostrowskich. W ramach festiwalu przeprowadzono trzy turnieje szachowe.

W Otwartych Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego Juniorów P’15 zwyciężył z kompletem punktów Paweł Piekielny z KTS Kalisz. Gratulujemy!
W niedzielę rozegrano Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego P’15, tym razem w kategorii open. Najlepszym okazał się Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.), który wyprzedził Oskara Włodarczyka (OTSz Ostrów Wlkp) – trenera zawodników KTS Kalisz. Szóste miejsce w zawodach zajął Patryk Ziąbek z KTS Kalisz. W memoriale Stanisława Schulza zwyciężył Filip Michalski (OTSz Ostrów Wlkp.) przed Patrykiem Ziąbkiem.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 13, 2016, 12:21

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy