PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Pełna sala na OCK Open w Ostrzeszowie

 

Szachowy Ostrzeszów uaktywnił się na dobre. Pełna sala szachistów na turnieju szachowym OCK Open, świadczą o tym że imprezy szachowe będą w tym miejscu bardzo popularne. Zawody odbyły się dzięki zaangażowaniu Macieja Janiszewskiego oraz Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Turniej pierwotnie miał być rozgrywany na dziedzińcu baszty w Ostrzeszowie. Jednak zła pogoda zmusiła organizatorów do przenosin do sali OCK Ostrzeszów. Najlepiej poradził sobie Andrzej Woźniak z Wieruszowa, który wygrał wszystkie 7 pojedynków. Grali też reprezentanci KTS-W Kalisz: Filip Janiszewski (2 miejsce) i Krzysztof Radzikowski (4 miejsce). Szkoła szachowa SzachMistrz miała najmłodszych przedstawicieli turnieju:  6 letniego Wiktora i 8 letniego Bernarda Goździewicza.

Szachowa inicjatywa była udana do tego stopnia, że 29 czerwca zostanie rozegrany kolejny turniej szachowy w Ostrzeszowie. Otwarte Mistrzostwa Ostrzeszowa w szachach szybkich będą grane w dwóch grupach do lat 12 i OPEN. Dla najlepszych przewidziano liczne puchary i nagrody rzeczowe. Wstęp bezpłatny, komunikat ukaże się wkrótce na www.szachmistrz.pl

Maciej Sroczyński
Czerwiec 4, 2013, 20:34

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy