PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Pełne składy drużyn w trzeciej i czwartej lidze juniorów

Pojawiły się składy wszystkich drużyn III i IV ligi juniorów. W trzeciej lidze juniorów nasza drużyna KTS-W II Kalisz posiada średni ranking 1700 PZSzach. Taki sam średni ranking wynosi dla szachistów UMKS na Pięterku III Poznań. Wyższym rankingiem legitymuje się jedynie MKS Wicher Zbąszyń (1733). Jak można sądzić po składach rozgrywki trzeciej ligi będą bardzo wyrównane. Wszystkie drużyny ustaliły skład na poziom 1600-1700. Drużyny zagrają 9 pojedynków systemem kołowym (każdy z każdym).

W pierwszym zjeździe zagramy następujące mecze:

AZS Politechnika Poznańska PoznańKTS-W II Kalisz
KTS-W II Kalisz – UKS Kiełbaska Kościelec
UMKS Na Pięterku II PoznańKTS-W II Kalisz
KTS-W II KaliszGambit Ślesin
KS Lech WSUS PoznańKTS-W II Kalisz

IV liga to 16 drużyn  i system rozgrywek „szwajcarski” (drużyny dobierane według podobnej liczby punktów meczowych). Wycofanie trzech drużyn UKS Sokół Włoszakowice, Mosińska Jedynka i UKS KSM Tęcza Kościan mocno namieszało w lidze. Jestem zdania, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Z pewnością nie tydzień przed planowanym pierwszym zjazdem!.  Konsekwencją tego jest zmiana liczby rund z 9 do 7 oraz harmonogramu rozgrywek.

Najwyżej na liście startowej w IV lidze znajduje się UMKS Na Pięterku II Poznań. Nasze zespoły KTS-W Kalisz  numer III i IV  mają drugi i trzeci numer startowy. Uważam, że  w walce o podium liczyć się będą też szachiści z LKS Chrobry II Gniezno.

 

 

Maciej Sroczyński
Luty 5, 2013, 21:02

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy