PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Piątkowe zajęcia odwołane


Informujemy, że w dniu 3 lutego 2012 zajęcia szachowe dla zawodników klubowych KTS-W Kalisz / KSz Szachmistrz Kalisz są odwołane. Spowodowane jest to faktem organizacji w dniach 4-5 lutego zjazdu III i IV szachowej ligi juniorów. Do Kalisza zawita blisko 200 zawodników z terenu całej Wielkopolski.

Będziemy wdzięczni wszystkim naszym członkom klubu oraz ich rodzicom, za pomoc w ustawianiu sali w dniu 3 lutego (piątek) około godziny 18.00 w Szkole Podstawowej nr 16 na ulicy Fabrycznej. Pomoc potrzebna też będzie po zakończeniu rozgrywek w dniu 5 lutego. Wszystkim, z góry dziękujemy!

 • III liga – składy drużyn
 • IV liga – składy drużyn

  Dla przypomnienia, rozgrywki toczyć się będą w:

 • III Wielkopolska Liga Juniorów: sala gimnastyczna – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Janusza Korczaka, ul. Handlowa 30 w Kaliszu,
 • IV Wielkopolska Liga Juniorów: sala gimnastyczna – Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, ul. Fabryczna 13-15,
 • Maciej Sroczyński
  Styczeń 30, 2012, 19:49

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy