PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Pierwsza norma na mistrza międzynarodowego (IM)!

Tagi:

norma IM

Moja niemiecka drużyna szachowa Gluck auf Rudersdorf, zakończyła rywalizacje w 2 Bundeslidze Nord. Apetyty rosły w miarę jedzenie i po bardzo dobrym starcie pojawiły się szansę na awans do szachowej Bundesligi, najlepszej szachowej ligi świata. Na ziemię ściągnęły nas porażki z SK Norderstedt (zwycięzca ligi), Turmem Kiel i Hamburger SK II. Tym razem widmo … spadku do niższej ligi mocno zajrzało nam w oczy. Na szczęście wygraliśmy dwa ostatnie mecze i Gluck auf Rudersdorf kończy rozgrywki na wysokim trzecim miejscu. To już trzeci sezon z rzędu, kiedy plasujemy się na najniższym stopniu podium.

Drużynę reprezentowali: GM Wojciech Moranda (6/7 pkt), GM Marcel Kanarek (6/7), FM Dawid Janaszak (1,5/5), FM Marcin Steczek (5/7), FM Piotr Dudziński (3,5/8), FM Oskar Włodarczyk (4/9), FM Maciej Sroczyński (6,5/9), Rafał Szyszyło (4/9), FM Paweł Dudziński (2,5/5), Kamil Szadkowski (1/3), Arkadiusz Siwiec (0,5/1), Joeg Zaehler (0/1) (kierownik drużyny).

Cieszy mnie wynik drużynowy, a jeszcze większe powody do radości sprawiłem sobie indywidualnie. Minęło około półtora roku od uzyskania przeze mnie tytułu mistrza FIDE. W tym roku zrobiłem kolejny krok na przód uzyskując pierwszą normę na mistrza międzynarodowego (IM international master). Dla mnie osobiście było to bardzo duże zaskoczenie, ponieważ gram bardzo mało turniejów w roku. W ostatnim czasie rozgrywam rocznie …tylko jeden turniej klasyczny.

Okoliczności też były ciekawe. Myślę, że do historii przejdzie moja seria 12 partii z rzędu czarnym kolorem, która zakończyła się w właśnie w tym sezonie. W edycji 2016/2017 zagrałem 6 partii czarnym i 3 partie białym kolorem.

Aby osiągnąć normę mistrza międzynarodowego (IM) trzeba spełnić kilka warunków w jednym turnieju.
1) Normę uzyskuje się z minimum 9 rund. Przy odpowiednim tempie gry. W 2 Bundeslidze graliśmy tempem 100 minut/40 ruchów + 30 minut + 30 sekund za każdy ruch
1) Trzeba zagrać z minimum trzema zawodnikami z tytułem międzynarodowym.
2) Trzeba zagrać z minimum trzema zawodnikami z różnych federacji szachowych. Jednak nie więcej niż 6 z tej samej federacji.
3) Uzyskać wynik 7/9 z zawodnikami ze średnim rankingiem ELO 2231, 6.5/9 ze średnim 2285, 6/9 ze średnim 2326, 5.5/9 ze średnim 2371, 5/9 ze średnim 2407, 4.5/9 ze średnim 2451 or 4/9 ze średnim 2494.

Wszystkie powyższe warunki udało się spełnić i z wynikiem rankingowym 2495 moja pierwsza norma na IM stała się faktem :)

podpis

Moje wyniki indywidualne w sezonie 2016/2017
przeciwnicy

 

dav

Stoją od lewej: Kamil Szadkowski, Paweł Dudziński, Maciej Sroczyński, Rafał Szyszyło, Oskar Włodarczyk, Piotr Dudziński oraz Dawid Janaszak. Z przodu siedzi Jörg Zähler – kierownik drużyny. Zdjęcie pochodzi ze strony Centrum Szachowe Skoczek. Zapraszam również z zapoznaniem się z podsumowania wyników naszej drużyny autorstwa Pawła Dudzińskiego.

tabela zawodnicy

Do wirtuoza szachów jeszcze sporo mi jednak brakuje. Rozkład tytułów szachowych barwnie przedstawił grafik szachowy wadalupehttp://ajedrezconhumor.blogspot.com/

title

 

Maciej Sroczyński
Maj 14, 2017, 13:25

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy