PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Pierwszy puchar Adama w barwach „Cyklisty Kalisz”

W dniu 5 lipca 2014r. wystartowałem w I Kaliskim Rajdzie „Poznaj Kalisz i okolice” organizowanym przez Klub Turystyki Kolarskiej „CYKLISTA” w Kaliszu (mój nowy klub rowerowy!) i Urząd Miasta Kalisza – w ramach obchodów 100 rocznicy zburzenia Kalisza. Wszystko zaczęło się spotkaniem o godz. 9.00 z Wiceprezydentem Kalisza Danielem Sztanderą. Po uroczystym otwarciu z przewodnikiem PTTK udaliśmy się w miasto szlakiem Wielkopolskiego Questu – początki lokacyjnego Kalisza (bardzo polecam!). Polega to na tym, że każdy uczestnik rozwiązuje zadania i zagadki, które prowadzą do ukrytej skrzyni skarbów z pamiątkową pieczątką. Czas przejścia to 50 minut. Po zakończeniu spaceru weszliśmy na wieżę ratuszową. Znalazłem się tam po raz pierwszy, pomimo, że w Kaliszu mieszkam prawie trzydzieści lat. Wspaniałe widoki naszego Kalisza i możliwość poznania ciekawej historii Kalisza. Po zejściu z wieży ratuszowej mieliśmy jeszcze wspólne zdjęcie z Prezydentem Kalisza Januszem Pęcherzem. Następnie wyjechaliśmy na trasę – przez Park Miejski, Szlak Bursztynowy, oś. Majków, Pawłówek dojechaliśmy do Niedźwiad do Bursztynowego Dworu, gdzie zorganizowano konkursy: z wiedzy o Kaliszu, z przepisów ruchu drogowego oraz sprawnościowy. Wystartowałem w konkursie sprawnościowym (żółwia jazda), przejechanie na rowerze 5 m w jak najdłuższym czasie. Udało mi się wygrać ten konkurs. Z rąk organizatorów otrzymałem wspaniały puchar, nagrody oraz także okazały medal. To mój pierwszy sukces w nowym klubie, nie licząc przejechanych kilometrów. Na zakończenie mały ciepły posiłek i powrót do Kalisza.
W niedzielę pojechałem z kolegami z klubu na objazd 100 km – „kaliskiej setki”, wyszło do domu 106 km (najdłuższy odcinek jaki przejechałem w tym roku na rowerze i kolejna setka do kalendarza). Przypominam wszystkim zainteresowanym o „Tour de Calisia”, w którym będziemy jechać już w sierpniu.
Pozdrawiam i do zobaczenia w klubie szachowym KTS Kalisz!.

Relacjonował Adam Wojcieszak

Maciej Sroczyński
Lipiec 8, 2014, 14:44

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy