PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Piotr Majas – mistrzem października

Puchar SzachMistrza – mistrzostwa października wyniki

Piotr Majas został mistrzem października w klubie KTS-W Kalisz. Przerwał tym samym wielomiesięczną serie zwycięstw Macieja Adamczewskiego w naszych wewnętrznych mistrzostwach. Oprócz Piotrka na pudle stanęli wcześniej wspomniany Maciej oraz Filip Janiszewski. Maciej utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Do jednych z bardziej emocjonujących partii doszło w 5 rundzie, kiedy to Maciej spotkał się z Oskarem Dixa. Maciej około 40 sekund na zegarze, Oskar około 4 minut. Oskar odrzucił (i słusznie!) propozycje remisu od przeciwnika, w bardzo dobrej pozycji nie był jednak tak szybki jak rywal i przegrał na czas. W dużych opałach był również zwycięzca turnieju Piotrek Majas, którego „gołego króla” nie zdążył zamatować Maciej Adamczewski i partia skończyła się remisem. Klasyczna końcówka K+G+S vs K, powstała w partii Krzysztof Markiewicz z Maciejem Piotrowskim. Grający z przewagą Krzysztof nie za bardzo wiedział jak ją realizować i gra zakończyła się patem. Dobrze poczynali sobie młodzi zawodnicy. Ambitny Bartosz Matuszewski mocno atakował Filipa Janiszewskiego, starszy kolega wykazał się jednak dużym doświadczeniem i odparł wszelkie groźby zostając z lepszym materiałem. Pierwszy raz zagrała w naszych mistrzostwach 6 letnia Adrianna Nowak – brązowa medalistka Mistrzostw Wielkopolski Przedszkolaków. Uzyskała bardzo dobry wynik, wygrywając trzy partie.

Kolejny turniej za miesiąc 23 listopada. Już teraz można dokonywać zapisów.

Maciej Sroczyński
Październik 26, 2012, 20:56

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy