PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Piotr Nowak przedsiębiorca, którego pasją są szachy

Ciekawostkę nadesłała Karina Zachara.

Od jednoosobowej działalności do holdingu, od przedsiębiorcy do inwestora. Od 500 zł w kieszeni do majątku, szacowanego dziś na ponad 250 mln zł.

Świeżo upieczony multimilioner jest prezesem i właścicielem Nowak Holdingu, do którego należy m.in. Nazwa.pl, drugi gracz na rynku hostingowym w Polsce. Ale Nowak to nie tylko handlarz domen i serwerów – w jego grupie są spółki działające na rynku nieruchomości, hotelarskim, dóbr luksusowych i designu.

On sam podkreśla, że biznes zbudował praktycznie od zera.

– Firmę układałem „cegiełka po cegiełce”. Na ścieżce swojej kariery pokonałem drogę od zwykłego przedsiębiorcy, przez wszystkie szczeble zarządzania, aby zająć obecnie status inwestora. Za każdym razem uczyłem się czegoś nowego – mówi Nowak w rozmowie z serwisem Biztok.pl.

– Jako młody chłopak brałem udział w rozgrywkach szachowych. Już wówczas odnosiłem swoje pierwsze sukcesy, zdobywając nagrody w różnych turniejach. W ten sposób uczyłem się logiki myślenia. Mam mocno analityczny umysł, który pozwala mi dokonywać skomplikowanych obliczeń w pamięci, podczas gdy inni ludzie muszą posiłkować się kalkulatorem. Jestem też w stanie rozgrywać partie szachów bez patrzenia na szachownicę – chwali się Nowak.

Maciej Sroczyński
Lipiec 22, 2014, 08:27

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy