PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Podsumowanie Roku sportowego 2011 – szachiści wyróżnieni.


Karina Zachara: W hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji przy ul. Łódzkiej w Kaliszu odbyło się uroczyste podsumowanie Roku sportowego 2011. Tradycyjnie już władze miasta uhonorowały najlepszych sportowców, trenerów i działaczy oraz, po raz pierwszy w tym roku, osoby i instytucje wspierające finansowo kaliskie kluby. W gronie wyróżnionych znaleźli i się też szachiści KTS-W Kalisz: Maciej Adamczewski (Mistrz Polski w szachach szybkich) i Jędrzej Adamczewski (V-ce Mistrz Polski Szkół Katolickich) oraz prezes Adam Wojcieszak i Maciej Sroczyński, wiceprezes – trener KTSz-W Kalisz.

Podczas uroczystości prezes Adam Wojcieszak, pełniący też funkcję wiceprezesa Wielkopolskiego Związku Szachowego, przekazał prezydentowi miasta Januszowi Pęcherzowi okolicznościową statuetkę, przyznaną z okazji 75-lecia istnienia WZSzach „za wieloletnią współpracę i wspieranie działalności WZSzach oraz zaangażowanie na rzecz rozwoju sportu szachowego w Wielkopolsce”

Sportowcem roku w Kaliszu została Marta Walczykiewicz – zdobywając srebro mistrzostw świata zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Laureaci nagród i pełna lista wyróżnionych znajduje się na stronie www.kalisz.pl

Maciej Sroczyński
Luty 13, 2012, 19:50

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy