PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Podsumowanie roku sportowego 2012 w Kaliszu

Rok 2012 był wyjątkowy dla klubu szachowego KTS-W Kalisz. Przez 12 miesięcy trenowaliśmy, jeździliśmy na turnieje szachowe, przeżywaliśmy gorycz porażki oraz cieszyliśmy się z każdego mniejszego i większego sukcesu. Nie chciałbym nikogo wyróżniać i oceniać indywidualnie. Uważam, że każdy nasz zawodnik dołożył swoją cegiełkę w wynik sportowy klubu, czym przysporzył nam wiele radości i dumy.

Wyraźnie postawiliśmy na dzieci (nawet przedszkolaków!)  i młodzież, co widać chociażby w aktualnie rozgrywanych ligach juniorów. Uważam, że to właściwa droga. Należy dawać szansę najmłodszym i przede wszystkim doceniać chęci i entuzjazm.

Godny podkreślenia jest nasz dorobek punktowy we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. W 2012 roku zdobyliśmy aż 25 punktów, co jest naszym rekordowym wyniki. Podwojenie punktacji z roku 2011 roku świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku. Osiągneliśmy to startując z powodzeniem na arenie Mistrzostw Polski Juniorów i Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików. Zajęliśmy 28 miejsce w Polsce z pośród wszystkich szachowych klubów prowadzących szkolenie dzieci i młodzieży. W Wielkopolsce uplasowaliśmy się na drugim miejscu. Podczas rocznych podsumowań w Kaliszu zazwyczaj wyczytywani byliśmy gdzieś na końcu. W tym roku zajęliśmy 5 miejsce wśród najlepiej punktujących klubów w Kaliszu. Wszystko to motywuje nas do jeszcze lepszego działania.

W imieniu kaliskiego klubu dziękuję za swoje wyróżnienie i naszych reprezentantów. Należy pamiętać o członkach zarządu klubu szachowego KTS-W Kalisz. Prezesie Adamie Wojcieszaku bez którego nie wyobrażam sobie istnienia stowarzyszenia. Agnieszce Dixa, która pomaga nam przy organizacjach turniejów. Ostatnio rozmawialiśmy w żartach, a może warto i na serio utworzyć jeszcze jedno miejsce w zarządzie dla Pani Kariny Zachary, której zdjęcia i artykuły powodują że szachy nie są traktowane marginalnie w Kaliszu ;)

Czas spojrzeć w przyszłość. Rok 2013 … Już teraz widać, że szachistów w Kaliszu nie brakuje. Jak to jest w wielu szachowych ośrodkach, ciężar prowadzenia klubu spoczywa na barkach kilku osób. Często gdy takiej osoby zabraknie życie szachowe w mieście podupada. Rozrośliśmy się do takich rozmiarów, że niezbędna jest każda pomoc (np.: logistyczna, materialna, informacyjna, wolontariacka,). W pojedynkę za wiele nie da się zdziałać. Sam po sobie widzę, że mając czasu jak na lekarstwo nie mogę wszystkiego zrobić najlepiej. Dlatego z chęcią przyjmiemy każdą inicjatywę, pomysł, które pozwolą naszemu klubowi szachowemu jeszcze lepiej funkcjonować.

Uważam, sukces nasz sukces nie jest możliwy bez pomocy rodziców naszych zawodników. Wielu z nich bezinteresownie pomaga nam w wielu kwestiach. Dziękujemy!.

Będę zawsze podkreślał, że dzięki szachom spotkałem wielu tak wspaniałych ludzi.

Zobacz zdjęcia. Wyróżnieni zawodnicy KTS-W Kalisz oraz złota trzynastka sportowców Kalisza w dalszej części newsa…

 

KTS-W Kalisz

  • Adamczewski Jędrzej
  • Adamczewski Maciej
  • Dixa Joanna
  • Janiszewski Filip
  • Kubasik Aleksandra
  • Majas Piotr
  • Skurniak Szymon
  • Sokołowska Anna
  • Wawrzyniak Weronika
  • Sroczyński Maciej (trener KTS-W Kalisz)

 

(Relacja z podsumowania roku sportowego 2012: calisia.pl)

Na początku uroczystości wszyscy zebrani w hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną kronikę, która przypomniała, jakie najważniejsze wydarzenia w kaliskim sporcie odbyły się w 2012 roku.

Następnie odbyło się rozdanie nagród. I tak najlepszymi trenerami minionego roku zostali: Bruno Budrewicz z MKS Kalisz (piłka ręczna), Krzysztof Dąbrowski z KTK, Krzysztof Perz z KTK, a także Mariusz Grala z KTW (kajak polo). Działaczem sportowym 2012 roku został były prezes KP Calisia Ryszard Feszczuk, zaś statuetki „Mecenas Sportu” odebrali: Andrzej Rogowski, Jan Kolański, Witold Werbliński oraz Jarosław Kłapucki.

– Wszystkim sportowcom należy dziękować, nawet tym, którzy nie odnoszą takich spektakularnych sukcesów. Nawet ten przysłowiowy “ostatni w grupie” pracuje na to, aby lider odnosił jeszcze większe sukcesy, dlatego serdecznie wszystkim gratuluję. Dziękuję wszystkim trenerom, opiekunom, ale również członkom rodzin sportowców za ich wspieranie. Dziękuję również wszystkim mecenasom sportu, ale także dziękuję wszystkim mieszkańcom Kalisza, bo przecież dzięki podatkom, które wnoszą, możemy ten kaliski sport dotować – powiedział podsumowując tegoroczną uroczystość Grzegorz Sapiński, przewodniczący Rady Miejskiej.

Lista nagrodzonych sportowców:

1. Marta Walczykiewicz – kajakarka KTW, olimpijka, wicemistrzyni Europy, a także mistrzyni Polski;
2. Anna Sikora – bokserka Arkadii Kalisz, zawodowa mistrzyni Europy i druga na MŚ w formule muay thai;
3. Mateusz Nowak – kolarz KTK, zdobywca 8 medali w MP młodzieżowców i elity;
4. Sebastian Matczak – pływak Startu Kalisz, multimedalista w czterech stylach;
5. Natalia Płomińska – chodziarka UKS 12, wicemistrzyni Polski na 20 km w kat. młodzieżowców;
6. Justyna Krawczyk – triatlonistka UKS 9 OSRiR, dwukrotna mistrzyni Polski;
7. Vanessa Nogaj – bokserka Prosny, mistrzyni Polski w kickboxingu w formułach semi-contact i light-contact;
8. Przemysław Kasperkiewicz – kolarz KTK, zdobywca 9 medali na MP juniorów i elity na torze i szosie;
9. Katarzyna Kołodziejczyk – kajakarka KTW, długodystansowa mistrzyni Polski młodzików;
10. Błażej Potocki – bramkarz szczypiornistów MKS Kalisz;
11. Dominik Filipowicz – brydżysta Consusa;
12. Patrycja Skórzewska – windsurferka Szturwału Kalisz, złota medalistka mistrzostw Polski w klasie Raceboard;
13. Artur Melon – bramkarz KP Calisia.

 

 

 

Maciej Sroczyński
Luty 16, 2013, 23:02

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy