Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Podsumowanie roku sportowego w Kaliszu


1

W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie roku sportowego 2015 w Kaliszu …

Coroczne spotkanie odbyło się tym razem w restauracji Margo w Kaliszu. Z klubu szachowego KTS Kalisz zostali zaproszeni:

  • Ewa Barwińska,
  • Zuzanna Jędrzejewska,
  • Tymon Ochędzan,
  • Maciej Adamczewski,
  • Szymon Skurniak
  • Filip Rosiński

Dla KTS Kalisz rok 2015 był wyjątkowo dobry i rekordowy pod względem zdobytych punktów do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodziezy. Dlatego brawa należą się również wielu młodzikom i juniorom z naszego klubu, którzy punktowali w 2015 roku, wygrywali medale i puchary oraz osiągali bardzo dobry wyniki sportowe.

Piąty rok z rzędu najlepszym sportowcem w Kaliszu uznano Martę Walczykiewicz (kajakarkę) reprezentantkę Polski, olimpijkę, multimedalistkę mistrzostw Polski, Europy i Świata. Nasi szachiści mieli okazję do wspólnego zdjęcia :)

24 3

Maciej Sroczyński
Luty 12, 2016, 21:53

Jedna odpowiedź na „“Podsumowanie roku sportowego w Kaliszu””

  1. Karina Zachara pisze:

    Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla wszystkich zawodników,trenerów i całego zarządu klubu. Jesteście wspaniali!!!

Dodaj komentarz


+ sześć = 13

Nasi partnerzy