PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Podsumowanie wyników szkolnych rozgrywek sportowych. Szachiści SP 14 i SP 17 Kalisz – wyróżnieni

Sportowe sukcesy kaliskich szkół podsumowano wczoraj uroczyście podczas spotkania zorganizowanego w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Uczniom, którzy w minionych miesiącach osiągnęli najlepsze wyniki, ich opiekunom i dyrektorom szkół wręczono pamiątkowe statuetki, puchary i upominki.
Mijający rok szkolny był dla kaliskich szkół uczestniczących we współzawodnictwie sportowym bez wątpienia bardzo udany. W ramach mistrzostw Wielkopolski wywalczyły one 16 medali, a Gimnazjum nr 9 i II Liceum Ogólnokształcące okazały się najlepsze w województwie.

Wyróżniono też szachistów, którzy zdobyli srebro i brąz na etapie wojewódzkim szkół podstawowych. SP 14 Kalisz: Michał Grzegorski, Kasper Wroczyński, Wiktor Bury oraz Aleksandra Kubasik. SP 17 Kalisz: Tymon Ochędzan, Paweł Piekielny, Jakub Zachara oraz Weronika Wawrzyniak.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie miasta Kalisza.

Maciej Sroczyński
Czerwiec 24, 2014, 12:48

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy