Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

DGCS Open 2017

DGCS Open - IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców rozegrane zostaną 22 września w Jesionowym Dworze (Pałac Gutów). Zapraszamy!

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka 2016! "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa"

Zawiera 702 zadania, których celem jest zamatowanie króla w jednym ruchu. Zbiór zadań ma wspomóc proces rozwoju początkujących szachistów. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy znają już podstawowe zasady, a chcą osiągać coraz to lepsze wyniki na turniejach szachowych. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie, które zrzesza około 100 osób. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Podziękowania dla Malwiny. Damian Gzieł nowym trenerem KTS Kalisz


DAMIAN_GZIEŁ

Składamy serdeczne podziękowania Malwinie Sroczyńskiej za pracę z zawodnikami KTS Kalisz. Między innymi dzięki zajęciom Pani Malwiny, osiągnęliśmy tak znakomity wynik we współzawodnictwie sportowym w 2015 roku. Od 2016 roku, zajęcia poniedziałkowe z kaliskimi młodzikami prowadzić będzie Damian Gzieł.

Następne poniedziałkowe zajęcia szachowe – 4 stycznia, 17.30-19.00

inż Damian Gzieł – kategoria II+. W młodości dwukrotny medalista mistrzostw Wielkopolski, finalista mistrzostw Polski. Szachy dla niego to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również doskonała rozrywka intelektualna i okazja do poznawania nowych wspaniałych ludzi. Z wykształcenia inżynier elektryk, na co dzień pasjonujący się konstruowaniem nietypowych urządzeń elektronicznych

Życzymy samych sukcesów! :)

Maciej Sroczyński
Grudzień 28, 2015, 18:31

Dodaj komentarz


osiem − = 4

Nasi partnerzy