PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Pokaz multimedialny Kalisz FENIKS 1914

Tagi:

Prezydent Bronisław Komorowski otworzył Skwer Historyczny Rozmarek w Kaliszu, będący miejscem upamiętniającym tragiczny dla naszego miasta sierpień 1914 roku. Uroczystość ta była najważniejszym punktem wizyty pary prezydenckiej w Kaliszu.

Przez ostatnie dni powstawało zupełnie nowe miejsce na historycznej mapie najstarszego z polskich miast. Przestrzeń, jaką stwarza skwer, otwarta, dostępna, otoczona zabudowaniami została zabudowana elementami symbolicznymi, ale także ilustracyjnymi, które wprowadzają mieszkańców i turystów w klimat miasta sprzed stu laty. To swoisty pomnik tragicznych wydarzeń z sierpnia 1914 roku, pokazujący najtragiczniejsze chwile w dziejach miasta w postaci autentycznych zdjęć wkomponowanych w gabiony – ozdobne elementy architektoniczne w postaci prostopadłościanów zbudowanych z siatek wypełnionych kruszywem. Usytuowany w posadzce z kostki granitowej odlew w brązie ze znakiem Kalisz-Feniks wskazuje na symboliczny charakter tego miejsca. Dzisiaj skwer ten, którego powstanie wpisuje się w projekt „Kalisz-Feniks 1914-2014”, otworzył prezydent RP, Bronisław Komorowski. W swoim przemówieniu odniósł się do tragicznej historii grodu nad Prosną. źródło: Kalisz.pl

Wieczorem w centrum Kalisza odbył się pokaz świetlny odnoszący się do wydarzeń z 1914 roku.

Maciej Sroczyński
Sierpień 4, 2014, 17:26

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy