Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Polak pokonał mistrza świata w szachach. Wojtaszek lepszy od Carlsena!

Dziś wielki dzień dla polskich szachów. Lider naszych szachistów arcymistrz Radosław Wojtaszek (ELO 2744) pokonał mistrza świata Magnusa Carlsena (ELO 2862) z Norwegii. Wojtaszek wygrał z zaskakującą łatwością, a Norweg po prostu dał złapać sobie figurę. Co ciekawe Polak dzień wcześniej miał kompletnie przegraną z Loek Van Vely (Holandia), ale udało mu się wyciągnąć remis. Partie rozgrywane są podczas silnie obsadzonego turnieju Tata Steel Chess w Wijk aan Zee w Holandii. Grają m.in.: Caruana, Aronian, Giri.

Zwycięstwo Wojtaszka nad Carlsenem można przyrównać do pokonania Brazylii w piłce nożnej, udaje się to nielicznym! Partie można zobaczyć:

Maciej Sroczyński
Styczeń 12, 2015, 20:54

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy