PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Półfinały Mistrzostw Wielkopolski – Strefa Południowa, 22 kwietnia w Kaliszu


W dniu 22 kwietnia w Kaliszu rozegrane zostaną Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Strefy Południowej. Turniej ten będzie eliminacją do Mistrzostw Wielkopolski, które tradycyjnie odbędą się w czerwcu w Żerkowie. Strefa południowa obejmuje następujące powiaty: kaliski, ostrowski, pleszewski, jarociński, ostrzeszowski, kępiński, krotoszyński.

 • Komunikat organizacyjny
 • Regulamin Mistrzostw Wielkopolski
 • CD9zapisz się
 • CD11zapisz się
 • CD13zapisz się
 • CD15zapisz się
 • CD18zapisz się

  Do finału wojewódzkiego awansuje 6 najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej grupy (w przypadku liczniejszych grup gdzie zagra 16 zawodników awansów będzie 8). Liczymy na to, że spore grono naszych zawodników będzie grało w kolejnym etapie. W 2011 roku mieliśmy 27 finalistów.

  Juniorzy, którzy planują start w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski będą mieli okazje na szachową „rozgrzewkę”, bowiem dzień wcześniej (21 kwietnia) rozgrywać będziemy Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego grupa CD7, CD10, CD13, CD16 , również w Szkole Podstawowej nr 16 w Kaliszu.

 • Maciej Sroczyński
  Kwiecień 13, 2012, 14:00

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy