PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Polki ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy


Zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w szachach. Zawody zostały zorganizowane we Warszawie. Od samego początku w czołówce była polska drużyna kobiet. Wysoka porażka z przyszłymi mistrzyniami Europy – Ukrainkami była dotkliwym ciosem. Na szczęście nasze panie udźwignęły presję wyniku wygrywając z Bułgarią i Litwą zapewniły sobie III miejsce w Europie. Zagraliśmy w składzie: Monika Soćko, Jolanta Zawadzka, Iweta Rajlich, Joanna Majdan-Gajewska i Karina Szczepkowska-Horowska. Warto podkreślić, że oprócz etatowego trenera reprezentacji Marka Matlaka, przygotowania debiutowe prowadził arcymistrz Wojciech Moranda. Wojtek gościł również w Kaliszu na sesjach szkoleniowych.

Wyników mężczyzn był poniżej oczekiwań. Widać było absencje Radosława Wojtaszka, który na takich turniejach brał odpowiedzialność za 1 najtrudniejszą szachownicę. Z całej drużyny jedyny pozytywny wynik to Mateusza Bartla, które zdobył złoty medal indywidualnie na IV szachownicy. Zajęliśmy odległe 16 miejsce.

Wygrały drużyny Azejberdżanu, Francji i Rosji (mężczyźni) oraz Ukrainy, Rosji i Polski (kobiety)

Maciej Sroczyński
Listopad 19, 2013, 17:11

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy