Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Polscy szachiści poprowadzili Rudersdorf do awansu do 2 BundesligiRudersdorf to miejscowość w Brandenburgii niedaleko Berlina. Mieści się tam klub szachowy Gluck auf Rudersdof. Bardzo cenieni są tam Polacy, gdyż 12 z 18 zawodników reprezentujących pierwszą drużynę klubu to nasi rodacy. Tegoroczny sezon 2013/2014 w Oberlidze był dla nas bardzo udany, bowiem z kompletem 9 wygranych meczów awansowaliśmy do 2 Bundesligi (strefa Północna). W niemieckiej lidze gra się aż na 8 szachownicach. Nasz wynik indywidualny również był rekordowy – 51,5 pkt z 72 partii. Najlepiej punktującym naszym zawodnikiem był Oska Włodarczyk 7,5/9. Pozostali zawodnicy też zagrali znakomicie, tylko 7 przegranych pojedynków.

Przez Gluck auf Rudersdorf przewinęło się wielu znanych szachistów. Najsłynniejszym jest pretendent do meczu o mistrzostwo świata w szachach – Szwajcar Wiktor Korcznoj, który rozegrał jedną partię w sezonie 2006/2007. Grał arcymistrz Jurij Zezulkin (Białoruś), arcymistrz David Berczes (Węgry), arcymistrz Kamil Dragun (Polska).

Obecny skład podstawowy to siedmioro Polaków i niemiecki arcymistrz Henrik Teske. Gra aż 6 Wielkopolan: Dawid Janaszak, Piotr Dudziński, Paweł Dudziński, Oskar Włodarczyk (wszyscy OTSz Ostrów Wielkopolski), Kamil Szadkowski (UKS Smecz Konin) oraz Maciej Sroczyński (KTS Kalisz). W składzie jest utytułowany arcymistrz Wojciech Moranda (KSz Polonia Wrocław) oraz mistrz międzynarodowy Marcel Kanarek (AKSz “Hetman Politechnika Koszalińska). Skład uzupełniają Rafał Szyszyło (Śmiały Police) oraz Arkadiusz Siwiec (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski).

Przyszły sezon będzie już znaczącym wyzwaniem, dlatego że 2 Bundesliga to zaplecze jednej z najlepszych szachowych lig świata. Dla mnie Rudersdorf jest jaki drugi szachowy dom, bowiem niedługo minie 10 sezon gry w tym zespole. Cenię sobie ludzi z którym tam grałem oraz niezwykłą atmosferę, która panuje w drużynie.

Więcej zdjęć i nagrań w dalszej części newsa …


Perfekcyjne rzuty Dawida i Oskara ;)


Słynny rzut Wojtka Morandy


Dawidowi trochę się przekroczyło linię


Tutaj jest mistrz ;)

 

 

Maciej Sroczyński
Kwiecień 8, 2014, 08:34

2 odpowiedzi na „“Polscy szachiści poprowadzili Rudersdorf do awansu do 2 Bundesligi””

  1. Maciej J pisze:

    Gratuluję ! Może pora zorganizować mecz między klubami
    z Polski i Niemiec

  2. Magdalena Kołodziejska-Skurniak pisze:

    Ogromne gratulacje !!!

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy