Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Polska vs Niemcy


wadalupe

W czwartkowy wieczór wszyscy Polacy będą kibicować narodowej reprezentacji w piłce nożnej w meczu z Niemcami. Z okazji Mistrzostw Europy, szachowy grafik Wadalupe przygotował ciekawą grafikę obrazującą mistrzów świata i ich style gry. W bramce mamy pierwszego mistrza świata Steinitza, który miał swój wkład w tworzenie teorii gry strategicznej. Mistrzem defensywy i manewrów był Karpow , a ze znakomitej obrony słynęli  “Żelazny” Petrosian oraz Spasski. Praktycznie cała jedenastka to przedstawiciele starej, dobrej radzieckiej szkoły szachowej, w zestawieniu widzimy jednak jednego rodzynka. Aktualny mistrz świata Carlsen to wirtuoz gry środkowej i zajmuje centralną pozycje na boisku. W pomocy widzimy też Laskera, Alechina i Bronsteina. W rolę napastników, czyli szachowego Messiego i Ronaldo wcielono słynącego z niesamowitych ataków Tala oraz Kasparowa. Prawdziwy szachowy dream-team!

lewndowski

Maciej Sroczyński
Czerwiec 15, 2016, 22:00

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Nasi partnerzy