Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Przedszkolacy na podium, tym razem świetny występ w Poznaniu

  • Wyniki Mistrzostw Poznania Przedszkolaków w szachach – chłopcy
  • Wyniki Mistrzostw Poznania Przedszkolaków w szachach – dziewczynkiBardzo udany był wyjazd naszych reprezentantów do Poznania na Mistrzostwa Poznania Przedszkolaków. Filip Rosiński (Przedszkole Mały Nazaret Kalisz) oraz Tymek Ochędzan (Przedszkole 11 Kalisz) stanęli na podium, wysoko byli też nasi pozostali zawodnicy KTS-W Kalisz i Szkoły szachowej SzachMistrz.

    Grano w dwóch grupach. Wystartowało 44 chłopców i 27 dziewczynek. Najwięcej było oczywiście miejscowych zawodników z Poznania. Wystartowało 6 naszych reprezentantów Kalisza. Grano 7 rund 15 minut na zawodnika. Wygrali doświadczeni zawodnicy Sebastian Półtorak (SP 3 Szamotuły) oraz Jagna Smolińska (UKS Goniec Kostrzyn).

    Pięknie grała Martyna Kryszak (Przedszkole 11 Kalisz), która otarła się o puchar. Ostatecznie bardzo dobre 6 miejsce. Postawa „naszego rodzynka” dobrze rokuje na przyszłość.

    Chłopcy tradycyjnie mieli trudniej. Oczywiście nie mogło na turnieju zabraknąć 4 letniego Maksia Zakrockiego (Przedszkole Jarzębinka Nowe Skalmierzyce), który z turnieju na turniej zbiera cenne doświadczenie. Bardzo cieszy również postawa pozostałych naszych przedszkolaków, którzy wszyscy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Drugie miejsce zajął Filip Rosiński, trzeci był Tymek Ochędzan, czwarty Klaudiusz Jaszkiewicz (Przedszkole im. M.Konopnickiej Kaliszu), a ósmy Krzysiu Jarczewski (Przedszkole im. M.Konopnickiej Kaliszu). Ogromne gratulacje za wyniki i bojową postawę dla naszych milusińskich!

    Za tydzień 2 czerwca Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 7, w których również brać udział będą nasi reprezentanci. Dzień później 3 czerwca Ogólnopolski Festiwal Szkoły szachowej SzachMistrz i rozgrywane w ramach tego turnieju Mistrzostwa Kalisza Przedszkolaków.

Maciej Sroczyński
Maj 28, 2012, 20:02

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy