PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Puchar Prezydenta Ostrowa Wlkp. – zdjęcia


 • Grupa gimnazjum – wyniki – I miejsce Jędrzej Adamczewski (KTSz-W Kalisz)
 • Grupa szkół podst. – wyniki – I miejsce Michał Marciniak (KTSz-W Kalisz)
 • Grupa przedszkolna – wyniki III miejsce Karol Wawrzyniak (KTSz-W Kalisz)
 • Galeria zdjęć – autor Tadeusz Żychlewicz


  Bartosz Sukiennik (KTS-W Kalisz) oraz Kacper Śnieżek (JKSz-W Jarocin)


  Patryk Ziąbek (KTS-W Kalisz) vs Filip Michalski (OTSz Ostrów Wlkp.)


  Puchary wręczał Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Jarosław Urbaniak


  Najlepsi przedszkolacy


  Michał Marciniak spotkał się z Jędrzejem Adamczewskim (oboje KTS-W Kalisz) w półfinale meczu o superpuchar turnieju


  Drugi półfinał to pojedynek Adrianna Jędras – Natalia Kopacka (obie OTSz Ostrów Wlkp.), do finału przeszła Natalia.


  Finał walki o superpuchar Natalia vs Jędrzej. Wynik – remis, co dało puchar Natalii


  Jędrzej Adamczewski (KTS-W Kalisz) oraz Natalia Kopacka (OTSz Ostrów Wlkp. – najlepszy zawodnik i najlepsza szachistka grupy gimnazjalnej


  Jakub Zachara (KTS-W Kalisz) oraz najmłodszy zawodnik turnieju 4 letni Maksymilian Zakrocki (Szkoła szachowa SzachMistrz)


  Michał Matciniak (KTS-W Kalisz) – zwycięzca grupy szkół podstawowych oraz Karol Wawrzyniak (KTS-W Kalisz) – III miejsce w grupie przedszkolnej

 • Maciej Sroczyński
  Luty 28, 2012, 20:17

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy