PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Puchar SzachMistrza – 1 turniej mistrzostwa września

44 zawodników wystartowało w nowym cyklu Pucharu SzachMistrza w mistrzostwach września. Zawodnicy KTS-W Kalisz oraz uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz walczą o miejsca w drużynie na nowy sezon w 2013 roku.

Ciekawie sytuacja wyglądała przed ostatnią rundą, kiedy to aż pięcioro zawodników miało wynik 5/6. Ostatecznie dzięki zwycięstwom w ostatniej rundzie najlepsi okazali się bracia Adamczewscy – Maciej i Jędrek.

Kolejny turniej 26 października, można się już zapisywać przez formularz zgłoszeniowy. Zapraszamy!

Rozdane zostały również nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej, dziewcząt i juniora młodszego w poprzedniej edycji Pucharu SzachMistrza. Mistrzem klubu KTS-W Kalisz w edycji 2011/2012 został Maciej Adamczewski, którego nazwisko zostało wygrawerowane na wielkim Pucharze SzachMistrza w naszym klubie.

 

 

Maciej Sroczyński
Wrzesień 28, 2012, 22:35

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy