PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Puchar SzachMistrza – dodatkowy turniej w listopadzie

Ustalono terminarz III i IV Ligi Juniorów w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski. Obie ligi mają być rozegrane w tych samym terminach 18-19 stycznia oraz 22-23 luty 2014r. Miejsce rozgrywek nie jest jeszcze znane.

KTS-W Kalisz w tym roku wystawia 4 drużyny juniorskie. Po jednym zespole w z II i III lidze oraz dwie drużyny w IV lidze juniorów. Warto zwrócić uwagę, że IV liga zmieniła również formułę i doszło do podziału na grupę A oraz B.

W związku z tym, że ligi zaczynają się już w styczniu 2014 roku, zagramy awansem jeszcze jeden dodatkowy turniej eliminacyjny z cyklu o Puchar SzachMistrza. Odbędzie się w terminie 29 listopada o godzinie 16.30. Turniej styczniowy nie będzie rozgrywany.

Zachęcamy do udziału w turniejach eliminacyjnych, ponieważ wyłonią one naszą reprezentacje na wspomniane wyżej ligi juniorskie. Brane będzie pod uwagę 4 z 5 granych turniejów (wrzesień, październik, listopad – 2 turnieje i grudzień). Niegrany turniej lub najgorszy wynik będzie odrzucany. Składy drużyn KTS-W Kalisz podam jeszcze w grudniu 2013 roku. W każdej drużynie gra 4 chłopców i dwie dziewczynki.

W turniej o Puchar SzachMistrza mogą grać zawodnicy KTS-W Kalisz i uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz urodzeni w 1996 roku lub młodsi. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisów na zawodów można dokonać z poniższych linkach -> górne menu -> Formularz zgłoszenia.

 

Maciej Sroczyński
Listopad 7, 2013, 20:16

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy