PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Puchar SzachMistrza – IV turniej – wyniki

IV turniej o Puchar SzachMistrza był bardzo zacięty, a pojedynki bardzo wyrównane. Rozegrano wiele interesujących partii, których wyniki z pewnością będą miały wpływ na kształt naszych drużyn ligowych. Zagrało też wielu 7-latków przygotowujących się do Mistrzostw Wielkopolski do lat 7. Wśród najmłodszych najlepiej wypadli: Paweł Jędraszek (4/7) i Karol Wawrzyniak oraz Nelly Grala (3/7) i Amelia Hofman (2/7).

W całym turnieju zwyciężył Maciej Adamczewski, który tym razem był poza zasięgiem wszystkich grajacych i wygrał 7 pojedynków. Drugie miejsce Anna Sokołowska, a trzeci Tymon Ochędzan. Startowało 45 zawodników.

Kolejny turniej 15 grudnia, będzie to ostatni turniej przed rozgrywkami ligowymi, zachęcamy do udziału!. Poniżej tabela po 4 rundach z odrzuceniem jednego wyniku oraz druga uwzględniająca wszystkie wyniki. W końcowej klasyfikacji będzie brane 4 najlepsze turnieje z 5 granych (jeden będzie odrzucany). Do obsadzenia będzie 18 miejsc (12 chłopców i 6 dziewczynek) – 3 drużyny po 6 zawodników. Maciej Adamczewski, Jędrzej Adamczewski, Anna Sokołowska, Filip Janiszewski, Joanna Dixa oraz Patryk Ziąbek nie będą brani pod uwagę do wyłaniania drużyn III i IV ligi ponieważ reprezentowali KTS-W Kalisz w w wyższej II lidze juniorów.

Maciej Sroczyński
Listopad 29, 2013, 22:40

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy