PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Puchar SzachMistrza – mistrzostwa stycznia

Już jutro 11 stycznia odbędzie się decydujący turniej, który wyłoni nasze drużyny KTS-W Kalisz na rozgrywki III i IV Ligi – Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Juniorów 2013. Liga rozegrana zostanie w terminach: 9/10 luty i 16/17 luty, miejsce obecnie jeszcze nie znane. Piątkowe eliminacje zapowiadają się rekordowo, już teraz zapisanych jest 53 zawodników! Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Cykl turniejów o Puchar SzachMistrza nie kończy się na styczniowych rozgrywkach. Grać będziemy jeszcze w lutym, marcu, kwietniu, maju i czerwcu.

Bardziej wiarygodna będzie  tabela, która odrzuca najgorszy rozegrany turniej lub taki, w którym zawodnik w ogóle nie wziął udziału. Właśnie z takiej tabeli będę korzystał wyłaniając nasze reprezentacje po turnieju styczniowych.

 

 

Maciej Sroczyński
Styczeń 10, 2013, 10:16

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy