PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Puchar SzachMistrza oraz Grand Prix Kalisza – turnieje w Kaliszu

 

Wznawiamy cykl turniejów Grand Prix Kalisza w szachach oraz startujemy z nowym cyklem turniejów o Puchar SzachMistrza. Formuła turniejów się nie zmieniła. Turnieje rozgrywane w Kaliszu ul. Łódzka 196

Grand Prix Kalisza to turnieje otwarte (również dla zawodników spoza Kalisza), 7 rund, 2 x 10 minut. Wpisowe 10zł od seniora i 5 zł od juniora.

Puchar SzachMistrza to cykl turniejów zamkniętych dla juniorów do lat 18 z klubu szachowego KTS-W Kalisz lub Szkoły szachowej SzachMistrz. Turnieje wyłaniają nasze klubowe reprezentacje na nowy rok ligowy w 2014 roku. Gramy 7 rund, 2 x 15 minut na zawodnika. Turnieje bezpłatne.

Pierwsze turnieje w październiku Puchar SzachMistrza 4 i 25 października oraz Grand-Prix Kalisza 14 i 21 października.  W miesiącu październiku grane będą dwa turnieje (zaległe za wrzesień), natomiast w listopadzie i grudniu grać będziemy tylko jeden turniej.

Zachęcamy do rywalizacji wszystkich pasjonatów szachów!

Puchar SzachMistrza (start o godz. 16.30, obowiązują wcześniejsze zapisy internetowe!)

Grand-Prix Kalisza (start o godz. 17.00, obowiązują wcześniejsze zapisy internetowe!)

 

Maciej Sroczyński
Wrzesień 9, 2013, 17:54

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy