PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Nowa edycja Pucharu SzachMistrza oraz Mistrzostwa Kalisza Juniorów i Młodzików

W piątek 5 września rozegramy pierwszy z turniejów nowego cyklu o Puchar SzachMistrza. Start o godzinie 16.30, potwierdzenie do 16.15 (w klubie ul. Łódzka 196). Ważną zmianą jest możliwość gry juniorów i seniorów, bez względu na przynależność klubową. Zapraszamy do wcześniejszych zapisów i udziału w zawodach.

Podsumujemy też Mistrzostwa Klubu z poprzedniego sezonu 2013/2014. Nagrody otrzymają najlepsi zawodnicy KTS Kalisz w klasyfikacji ogólnej, dziewcząt, do lat 8 i do lat 12.

  • Maciej Adamczewski,
  • Patryk Ziąbek,
  • Oskar Dixa,
  • Anna Sokołowska,
  • Weronika Wawrzyniak,
  • Zuzanna Jędrzejewska,
  • Paweł Jędraszek,
  • Karol Wawrzyniak,
  • Michał Wegner,
  • Szymon Skurniak,

W dniach 6-7 września rozegramy Mistrzostwa Kalisza Juniorów oraz Młodzików. W grupie młodzików mogą wziąć udział szachiści urodzeni w 2004 roku i młodsi. Juniorzy stanowią roczniki 1996-2003. Turniej klasyczny z możliwością zdobycia kategorii szachowej.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 1, 2014, 18:07

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy