PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Puchar Wójta w Kobylej Górze – wyniki

kobyla_góra_szachy

70 zawodników stanęło na starcie I Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Kobyla Góra. Zawody były jednym z punktów obchodów Dni Kobyla Góra. Z KTS Kalisz startowało trzech zawodników Filip Janiszewski, Krzysztof Jarczewski oraz Oliwia Jarczewska …

Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach CD12 oraz OPEN + CD18. Na rozpoczęciu oraz zakończeniu obecny był Wójt Kobylej Góry Wiesław Berski.  Organizacją zawodów zajęła się Renata Pokusa (Kobyla Góra), której pomagał Maciej Janiszewski (Ostrzeszów). Zawody sędziowali Maciej Sroczyński i Malwina Olenderek (oboje Szkoła szachowa SzachMistrz Kalisz).

Najlepszymi okazali się:
Grupa OPEN
1. Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.)
2. Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz)
3. Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin)
4. Andrzej Świątnicki (TS-R Hetman Konin)
5. Witold Walaszczyk (TS-R Hetman Konin)
6. Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wlkp.)

Klasyfikacja C18+D18
1. Filip Janiszewski (KTS Kalisz)
2. Jakub Kuczkowiak (UKS Szach-Mat Syców)
3. Kacper Goliński (KSz Orły Pleszew)

1. Magdalena Marzec (UKS Szach-Mat Syców)

Grupa CD12
1. Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz)
2. Krzysztof Jarczewski (KTS Kalisz)
3. Krzysztof Markiewicz (KSz Orły Pleszew)

1. Gabriela Pieczewska (OTSz Ostrów Wlkp.)

Maciej Sroczyński
Lipiec 5, 2015, 22:23

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy