PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Puławy 2015 – wrażenia z kursu instruktorów szachowych PZSzach


Katarzyna_Jakubowska

Szkoła szachowa SzachMistrz gratuluje Katarzynie Jakubowskiej z Kalisza uzyskania tytułu instruktora szachowego. Pani Kasia podzieliła się wrażeniami z kursu …

Swoją przygodę z szachami zaczęłam będąc kilkuletnią dziewczynką. Mam na koncie liczne sukcesy w turniejach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Żaden z tytułów mi nadanych, tak mnie nie cieszy jak tytuł instruktora szachowego.

W Puławach w województwie lubelskim w dniach 15-20 lutego 2015r. zakończył się kurs organizowany przez Polski Związek Szachowy. Zajęcia składały się z trzech części metodycznej, szachowej oraz pedagogicznej. Wykłady prowadzone były przez znakomitą kadrę. Listę prelegentów prowadzących kurs otwiera Piotr Murdzia (Szef Wyszkolenia Polskiego Związku Szachowego, IM, instruktor szachowy, wielokrotny Mistrz Świata w rozwiązywaniu zadań), Krzysztof Góra (członek Zarządu Polskiego Związku Szachowego, szef Komisji PZSzach „Szachy w szkole”, wieloletni trener koordynator kadr wojewódzkich młodzików i juniorów województwa lubelskiego w szachach, instruktor szachowy, sędzia klasy państwowej), Zbigniew Pyda (członek Komisji Sportu Powszechnego PZSzach, sędzia szachowy IA, organizator IO, FM, instruktor szachowy), Kamila Klimaszewska ( wieloletni nauczyciel dyplomowany szachów, trener II klasy państwowej Kamila Kałużna – instruktor szachowy, sędzia szachowy, dyrektor w projekcie „Wakacje z Szachami”, doktorantka na AWF w Krakowie), Andrzej Czochra (nauczyciel mianowany szachów w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu, instruktor szachowy, pasjonat kolekcjoner szachów, książek o tematyce szachowej, właściciel wystawy „Szachy świata”).

Przyjemnością było uczestniczenie w zajęciach, w których wykładowcy z olbrzymia pasją dzielili się swoim doświadczeniem szachowym. Wspomnieć tu trzeba jeszcze o naszym polski arcymistrzu, tegorocznym Mistrzu Świata w solvingu Kacprze Piorunie, który zechciał dodatkowo poprowadzić wykład na temat analiz partii szachowych.
Przyjeżdżam więc do Kalisza bogatsza o nowe doświadczenia oraz upragniony tytuł instruktora szachowego.

Gratulujemy!

Maciej Sroczyński
Luty 23, 2015, 17:21

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy