PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Radio Merkury Poznań – wywiad

W dniu wczorajszym odebrałem telefon od redakcji Radio Merkury z Poznania z propozycją wypowiedzenia się podczas audycji „Rozmowy po zachodzie”. Tematem były oczywiście szachy, a prowadzący Rafał Regulski nadał audycji tytuł: „Szachy, kto dziś w to gra?”.

Gościem w studio był mistrz międzynarodowy Tomasz Warakomski (wraz z drużyną Polonii Warszawa zdobył w 2012 roku tytuł Drużynowego Mistrza Polski), pochodzący z Suwałk i aktualnie studiujący w Poznaniu. Telefonicznie wypowiedziała się również mistrzyni międzynarodowa Klaudia Kulon, która swoje największe tryumfy święciła pod okiem Piotrka Mickiewicza w AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin.

Audycja rozpoczęła się o godzinie 21:00, trwała godzinę i mogli w niej wypowiadać się również słuchacze dzwoniąc do studia. Pytano o fenomen Magnusa Carlsena z Norwegii, czy taki talent ma szansę pojawić się w Polsce?. Z rozrzewnieniem wspominano swoje pierwsze szachowe turnieje  i jak w ogóle doszło o tego, że nauczono się grać w szachy.

Tomek Warakomski rozegrał w studio partyjkę szachową z prowadzącym. Musiał też wytłumaczyć zdziwionemu Rafałowi Regulskiemu, jak to jest że szachista może w jednym sezonie grać w kilku (nawet 5!) szachowych ligach zagranicznych. Z kolei Klaudia Kulon stwierdziła, że raczej w Polsce ciężko jest być zawodowym szachistą, dlatego w pierwszej kolejności poświęciła się nauce, zostawiając sobie szachy jako hobby i możliwość dodatkowego zarobku.

Ciekawostką jest liczba osób grających w szachy, która padła podczas trwania nagrania. Według badań Newsweeka z 2011 roku,  w Polsce w „królewską grę”, gra aż 2 miliony osób!.

Moja w powyższym nagraniu. W pewnych momentach nagrania łączę internetowe nie przekazywało sygnału, dlatego jest parę przerw w dialogach.

Maciej Sroczyński
Luty 19, 2013, 15:15

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy