PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Radosław Wojtaszek i Monika Soćko mistrzami Polski w szachach na rok 2016!


monika_socko_tomasz delega_radoslaw_wojtaszek

Nie było niespodzianek w Mistrzostwach Polski w szachach na 2016, wygrali faworyci Radosław Wojtaszek oraz Monika Soćko. Turniej był jednak bogaty w emocje i dramaturgie, walka o medale rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej rundzie…

kacper_piorun_radoslaw_wojtaszek_mateusz_bartel_jan_krzysztof_duda

W turnieju OPEN najlepszą formę prezentował Radosław Wojtaszek, który w przeciągu całego turnieju miał tylko jedną słabszą partię – przegraną z Mateuszem Bartlem. Mateusz był z kolei jedynym zawodnikiem, który w mistrzostwach nie przegrał żadnej gry (2 wygrane, 7 remisów) co pozwoliło mu ostatecznie wywalczyć brązowy medal. Z pewnością szachowi teoretycy zauważyli charakterystyczny ruch Bartla – Sb3 w wariancie Najdorfa Obrony Sycylijskiej. Być może wkrótce zostanie nazwany nazwiskiem polskiego arcymistrz, bowiem z powodzeniem testuje ten system na kolejnych turniejach szachowych. Inny specjalista od debiutów Grzegorz Gajewski zagrał najgorsze zawody w swoim życiu. Nie wygrał żadnej partii i zajął ostatnie miejsce. Grzegorz z pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tych mistrzostwach, w końcu to on rok temu wywalczył tytuł mistrza Polski. Widać było zmęczenie i brak świeżości w grze, ostatni miesiąc poświęcił sekundowaniu Anandowi, który walczył w turnieju kandydatów. Nie zdobył medalu Jan Krzysztof Duda, który uplasował się na 4 miejscu, na pocieszenie Jasiu ponownie wskoczy na miejsce numer dwa w rankingu ELO Polaków. Wicemistrzem Polski został Kacper Piorun, który w ostatnim czasie jest w bardzo dobrej formie.

jolanta_zawadzka_monika_socko_iweta_rajlich

Tradycyjnie panie grały bardzo bojowo, remis był wynikiem, który rzadko pojawiał się w tabelach zawodniczek. Tytuł mistrzowski zdobyła Monika Soćko, a wicemistrzowski Jolanta Zawadzka. W ostatniej rundzie zawodniczki zagrały ze sobą, a Monika do końca partii broniła remisu, który ostatecznie przypieczętował jej sukces. 9 runda była dla wielu zawodniczek prawdziwym trzęsieniem ziemi przegrały zawodniczki z czołówki tabeli Karina Szczepkowska-Horowska oraz Klaudia Kulon. Najwięcej na tym skorzystała Iweta Rajlich, która przesunęła się na trzecie miejsce. Dzielnie walczyły też trzy juniorki, które zagrały w Mistrzostwach Polski: Oliwia Kiołbasa, Ewa Harazińska i Mariola Woźniak. Najlepiej z nich poradziła sobie Mariola, która tak jak przed rokiem zajęła 4 miejsce.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie im. Ferdynanda Dziedzica z Trzcianki, mistrzostwa rozegrano w Poznaniu. Dyrektorem zawodów był Maciej Cybulski, sędzią głównym Aleksander Sokólski. Osobiście najbardziej podobały mi się: analizy, komentarze, konkursy, które prowadzone były na żywo podczas trwania rund. W rolę komentatorów wcielili się: Marcin Tazbir, Kinga Zakościelna i Kacper Polok.

Zdjęcia pochodzą z profila facebookowego Kocham Szachy

Maciej Sroczyński
Kwiecień 7, 2016, 23:40

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy