PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rafał Kowalczyk wygrywa Kalisz OPEN FIDE

W dniach 1-2 lutego rozegraliśmy Kalisz Open FIDE. Turniej był zgłoszony do FIDE, według nowych przepisów umożliwiał również podwyższenie kategorii szachowych (nawet centralnych!). Po 4 rundach mieliśmy, aż 5 liderów. W ostatniej rundzie szalę na swoją korzyść przechylił Rafał Kowalczyk. Drugie miejsce również z wynikiem 4,5 pkt zdobył Szymon Banach. Trzecie i czwarte miejsce podzielili Mikołaj Tomczak i Patryk Ziąbek, którzy rozegrali w ostatniej rundzie interesującą, remisową wieżówkę.

1. Rafał Kowalczyk (LKS Park Starzenice)
2. Szymon Banach (LKS Chrobry Gniezno)
3. Mikołaj Tomczak (MMKS Wieniawa Leszno)
4. Patryk Ziąbek (KTS Kalisz)
5. Roman Gospodarczyk (Poznań)
6. Łukasz Kałużny (AZS Poznań)

Nagrody dodatkowe:
Najlepszy junior do lat 12 – Oskar Dixa (KTS Kalisz)
Najlepsza juniorka – Natalia Guzik (UKS Piątka Wieluń)
Najlepszy zawodnik ze zmianą rankingową R Chg – Oskar Dixa (KTS Kalisz)
Najlpeszy zawodnik bez rankingu ELO – Karol Błaszczak (SDK Wieluń)
Najlepszy zawodnik z Kalisza – Patryk Ziąbek (KTS Kalisz)
Najstarszy zawodnik turnieju – Henryk Duda (PTC Pabianice)

Startowało 46 zawodników. Dziękujemy za udział. Planujemy w roku rozgrywanie kilku turniejów o podobnej formule.

Maciej Sroczyński
Luty 2, 2014, 18:45

Jedna odpowiedź do “Rafał Kowalczyk wygrywa Kalisz OPEN FIDE”

 1. GRUsin napisał(a):

  Fajny turniej dobrze zorganizowany!
  Oby u nas w Ostrowie Wlkp. powstała konkurencja!
  Gratulacje dla zwycięzców i organizatorów!

  ps
  RAZputin= 1 Putin

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy