PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Relacja Puchar Prezydenta Kalisza oraz Półfinały Mistrzostw Wielkopolski


Blisko 70 zawodników wystartowało w rozegranym w minioną sobotę XX Ogólnopolskim Turnieju Szachowym do lat 16 o Drużynowy Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Indywidualny Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Dzień później odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski.

W miniony weekend w Kaliszu niewątpliwie królowały szachy. W sobotę i w niedzielę, w Szkole Podstawowej nr 16 rozegrano dwa turnieje. Pierwszym był XX Ogólnopolski Turniej Szachowy do lat 16 o Drużynowy Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Indywidualny Puchar Prezydenta Miasta Kalisz zorganizowany przez Kaliskie Towarzystwo Szachowo – Warcabowe. Na starcie pojawiło się blisko 70 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: do lat 7, 10, 13 i 16. Turniej dofinansowany ze środków budżetowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Urzędu Miasta Kalisza. Patronat honorowy nad zawodami objęli: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Janusz Pęcherz – Prezydent Miasta Kalisza.

zdjecia i tekst: Karina Zachara & Maciej Sroczyński

W tym samym czasie w trzech innych strefach grane były Półfinały Mistrzostw Wielkopolski. Dlatego frekwencja w tym roku nie przekroczyła 100 zawodników. Przyjechały liczne reprezentacje UKS Ziemowit Złotów oraz OTSz Ostrów Wielkopolski. Oczywiście najwięcej było gospodarzy KTS-W Kalisz, co pozwoliło wygrać aż 11 pucharów w klasyfikacji drużynowej (zwycięstwa KTS-W w klasyfikacji generalnej, młodzików, juniorów młodszych i juniorów). Puchary, medale i nagrody rzeczowe najmłodszym zwycięzcom wręczył Daniel Sztandera, wiceprezydent miasta.

 • CD7wyniki końcowe
 • CD10wyniki końcowe
 • CD13wyniki końcowe
 • CD16wyniki końcowe

  Indywidualnie zwyciężyli:
  C7:
  1. Horoszczak Adam (UKS Jedynka Bełchatów)
  2. Półtorak Sebastian (SP 3 Szamotuły)
  3. Filip Rosiński (KTS-W Kalisz)

  D7
  1. Martyna Kryszak (KTS-W Kalisz)
  2. Maja Mądra (KTS-W Kalisz)

  C10
  1. Szymon Skurniak (KTS-W Kalisz)
  2. Oskar Dixa (KTS-W Kalisz)
  3. Szymon Klaska (KTS-W Kalisz)

  D10
  1. Oliwia Pająk (UKS Ziemowit Złotów)
  2. Gabriela Pieczewska (OTSz Ostrów Wlkp.)
  3. Weronika Wawrzyniak (KTS-W Kalisz)

  C13
  1. Maciej Piotrowski (KTS-W Kalisz)
  2. Michał Marciniak (KTS-W Kalisz)
  3. Szymon Osada (UKS Ziemowit Złotów)

  D13
  1. Joanna Dixa (KTS-W Kalisz)
  2. Marta Sawicka (UKS Ziemowit Złotów)
  3. Natalia Horoszczak (UKS Jedynka Bełchatów)

  C16
  1. Maciej Chmielarz (OTSz Ostrów Wlkp.)
  2. Maciej Adamczewski (KTS-W Kalisz)
  3. Jędrzej Adamczewski (KTS-W Kalisz)

  D16
  1. Natalia Kopacka

  Dla młodych szachistów to był intensywny weekend, bo już kolejnego dnia w niedzielę, również w Szkole Podstawowej nr 16 rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Wielkopolski, zawody bardzo ważne, bo będące pierwszym turniejem eliminacyjnym z cyklu o Mistrzostwo Polski. Kolejne etapy to: Mistrzostwa Województwa, Mistrzostwa Międzywojewódzkie oraz Finały Mistrzostw Polski. Nad zawodami czuwała Pełnomocnik Strefy Południowej – Jolanta Mikołajczyk oraz organizator zawodów członkowie zarządu KTS-W Kalisz z Prezesem klubu Adamem Wojcieszakiem na czele.

 • CD9wyniki
 • CD11wyniki
 • CD13wyniki
 • CD15wyniki
 • CD18wyniki

  Po niedzielnych rozgrywkach do kolejnego etapu, czyli Mistrzostw Wielkopolski, które rozegrany zostaną w dnach 15-20 czerwca w Żerkowie, awansowało aż 32 reprezentantów kaliskiego klubu. A są nimi:

  1. Oskar Dixa (C9)
  2. Dorian Grala (C9)
  3. Szymon Skurniak (C9)
  4. Miłosz Matłoka (C9)
  5. Kasper Wroczyński (C9)
  6. Krzysztof Markiewicz (C9)
  7. Filip Rosiński (C9)
  8. Bartosz Sukiennik (C9)
  9. Aleksandra Kubasik (D9)
  10. Ewa Hasińska (D9)
  11. Weronika Wawrzyniak (D9)
  12. Aleksandra Bartosik (D9)
  13. Wiktoria Ignaszak (D9)
  14. Joanna Dixa (D11)
  15. Wiktor Dixa (C11)
  16. Wiktor Wróblewski (C11)
  17. Maciej Adamczewski (C13)
  18. Maciej Piotrowski (C13)
  19. Michał Marciniak (C13)
  20. Filip Janiszewski (C13) – FMP
  21. Antoni Milewski (C13)
  22. Kacper Zakrocki (C15)
  23. Tomasz Bażant (C15)
  24. Michał Majas (C15)
  25. Mateusz Dembny (C15)
  26. Anna Sokołowska (D15) – FMP
  27. Jędrzej Adamczewski (C17) – FMP
  28. Patryk Ziąbek (C17)
  29. Piotr Majas (C17)
  30. Michał Korycki (C17)
  31. Monika Jarecka (D17)
  32. Filip Kliber (C17)

 • Maciej Sroczyński
  Kwiecień 29, 2012, 21:49

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy