PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Relacja z Pucharu Burmistrza Pleszewa


 • Galeria zdjęć – autor Tadeusz Żychlewicz
 • Galeria zdjęć – autor Adam Wojcieszak
 • Grupa CD7 wyniki
 • Grupa CD10 wyniki
 • Grupa CD14 wyniki
 • Grupa OPEN wyniki18 lutego w Pleszewie w hali sportowej ZSP nr 1 rozegraliśmy II Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Pleszewa. Frekwencja w zawodach była bardzo dobra, pomimo aktualnie odbywających się ferii w Wielkopolsce. W 4 grupach startowało, aż 105 zawodników.

  Imprezę otworzył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak, który życzył wszystkim zawodników samych zwycięskich partii. Następnie głos zabrał Adam Wojcieszak (v-ce Prezes Wielkopolskiego Związku Szachowego oraz Prezes KTS-W Kalisz). Obsługę sędziowską zawodów zapewniał Maciej Sroczyński, przy pomocy Marcina Orzechowskiego i Darii Bieniek.


  Uczestnicy turnieju walczyli w czterech grupach do lat 7 (grupa przedszkolaków), do lat 10, do lat 14 i w grupie OPEN. Pomysł z grupą OPEN oceniam jak bardzo trafny, gdyż dzięki temu okazję do rywalizacji miało wielu rodziców, którzy przyjechali o Pleszewa ze swoimi dziećmi.


  Pojedynek dwóch rodziców. Tadeuesz Żychlewicz vs Maciej Skurniak ;)

  Najliczniej obsadzona była właśnie grupa OPEN z 37 zawodnikami. Chociaż najwięcej emocji przysporzyli tradycyjnie najmłodsi w grupie do lat 7. Muszę jednak przyznać, że poziom grupy przedszkolnej był bardzo wysoki. Pewnie zwyciężył ubiegłoroczny wicemistrz Wielkopolski Sebastian Półtorak z Szamotuł (komplet 6 zwycięstw). Udanie zagrali nasi reprezentanci – Klaudiusz Jaszkiewicz (Szkoła szachowa SzachMistrz) zajął II miejsce, a Filip Rosiński (KTSz-W Kalisz) – III miejsce. Po raz kolejny o puchar otarł się Karolek Wawrzyniak (KTSz-W Kalisz) – IV miejsce. Mikołaj Nawrot (Krośnice) był V, a Tomasz Żychlewicz (zwycięzca niedawno zakończonego Festiwalu Szachowego w Koninie) – VI miejsce.


  Najlepsze zawodnicy C7


  Najlepsze zawodniczki D7

  Dziewczynki do lat 7 grały razem z chłopcami i tu wygrała Jagna Smolińska (UKS Goniec Kostrzyn). Trzy kolejne miejsca zajęły nasze reprezentantki Szkoły szachowej SzachMistrz, dla których notabene był to pierwszy oficjalny występ w turnieju szachowym. II miejsce – Maryna Kryszak, III miejsce – Neli Grala, IV miejsce – Maja Mądra.


  Najlepsi zawodnicy C10

  Tak jak się spodziewałem grupa do lat 10 była mocno wyrównana. Zwyciężył Oskar Dixa (KTS-W Kalisz), dla którego w ten dzień punktacja pomocnicza była sprzymierzeńcem. Świetne zawody rozegrał Szymon Skurniak (KTS-W Kalisz), który zajął drugie miejsce (oboje z wynikiem 5,5/6). Podium wywalczył również Maksym Miazek z Łodzi. Czwarty był Piotr Kuśnierz (MUKS Śródmieście Wrocław), piąty Paweł Piekielny, a szósty Dorian Grala (oboje KTS-W Kalisz). Grało wielu zawodników z niedawno zakończonych w Kaliszu rozgrywek III i IV ligi juniorów.


  Najlepsze zawodniczki D10

  W grupie dziewcząt do lat 10, faworytką była Marta Tomczak (Wieniawa Leszno). Złota medalistka Mistrzostw Europy w szachach szybkich z 2011 roku nie zawiodła i zajęła 1 miejsce. Blisko zwycięstwa w grupie dziewcząt była również Florentyna Piotrowska (UMKS Na Pięterku Poznań), tym razem musiała się zadowolić 2 miejscem. Obie zawodniczki przygotowują się do finału Mistrzostw Polski Juniorek 2012. Cztery kolejne miejsca należały do naszych reprezentantek. Niespodziewanie, ale całkowicie zasłużenie swój pierwszy w życiu puchar wygrała Oliwia Fabiszak. Kolejne miejsca zajęły Ola Kubasik, Weronika Wawrzyniak oraz Wiktoria Ignaszak.


  Najlepsze zawodniczki D14

  I – Anna Glapa (Wieniawa Leszno)
  II – Joanna Dixa (KTS-W Kalisz)
  III – Marika Kostecka (UMKS Na Pięterku Poznań)
  IV – Julia Witwicka (JKSz-W Jarocin)


  Najlepsi zawodnicy C14

  I – Maciej Adamczewski (KTS-W Kalisz)
  II – Michał Majas (KTS-W Kalisz)
  III – Wiktor Dixa (KTS-W Kalisz)
  IV – Maciej Piotrowski (KTS-W Kalisz)
  V – Kacper Zakrocki (KTS-W Kalisz)
  VI – Mateusz Dembny (KTS-W Kalisz)


  Najlepsze zawodniczki grupy OPEN

  I – Wioletta Sobierska (JKSz-W Jarocin)
  II – Małgorzata Nowak (Krośnice)
  III – Anna Depta (Pleszew)
  IV – Dudzińska Paulina (OTSz Ostrów Wlkp.)
  V – Nawrot Iwona (Krośnice)


  Najlepsi zawodnicy grupy OPEN

  I – Piotr Dudziński (OTSz Ostrów Wlkp.)
  II – Oskar Włodarczyk (OTSz Ostrów Wlkp.)
  III – Sobiech Krzysztof (KTS-W Kalisz)
  IV – Tomasz Liberski (Poznań) – brawo Tomek powrót po wielu latach!
  V- Przemysław Pieprzka (GKS Gorzyce)
  VI – Kacper Tomaszewski (JKSz-W Jarocin)

  Turniej umożliwiał zdobycie wyższych kategorii szachowych (do IV kategorii włącznie). Uzyskano wiele norm. Przypominamy, że nadanie kategorii szachowej będzie możliwe, kiedy zawodnik ma przynależność klubową i będzie widniał w Centralnym Rejestrze Szachowym.


  Normy na wyższe kategorie do 7 lat. Zawodnicy, którzy mieli już kategorię, a nie są członkami klubów szachowych, grali w zawodach jako zawodnicy bez kategorii.


  Normy na wyższe kategorie szachowe do lat 10


  Normy na wyższe kategorie szachowe w grupie OPEN

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach. Już teraz myślimy o kolejnych turniejach szachowych, które będziemy organizować przez Szkołę szachową SzachMistrz oraz KTSz-W/KSz Szachmistrz Kalisz.

  W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować Burmistrzowi Pleszewa – Panu Marianowi Adamkowi, który tradycyjnie darzy szachistów wielką przychylności. Miasto Pleszew zapewniło nam po raz kolejny świetne warunki do gry. Zgadzamy się w całej rozciągłości z hasłem Miasta Pleszewa –

  „Pleszew otwarty na sport”

  Najlepsi wywalczyli 24 puchary Burmistrza Pleszewa. Wszyscy przedszkolacy oraz zawodnicy z grupy do lat 10 otrzymali pamiątkowe medale. Dodatkowo sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek z każdej grupy wygrało nagrody rzeczowe.

  Podziękowania dla Pana Tadeusza Żychlewicza za zdjęcia z turnieju oraz pomoc w sprawach reklamowych turnieju.

  Podziękowanie dla wszystkich rodziców i dzieci, którzy w piątek pomagali ustawiać salę oraz wsparli nas w dniu zawodów.

  Z szachowym pozdrowieniem
  Maciej Sroczyński

Maciej Sroczyński
Luty 20, 2012, 19:57

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy