PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Remis w meczu na szczycie

Dziś w Ślesinie rozegrano czwarty zjazd IV ligi seniorów gr.B. Najbardziej interesował nas pojedynek 9 rundy z wiceliderem Tęczą Turek. Po zaciętych partiach, mecz zakończył się remisem, który cieszył bardziej naszą drużynę niż przeciwników. Drużyna KTS-W Kalisz utrzymała tym samym pozycje lidera IV ligi gr.B. Należy jednak pamiętać, że w ostatnim zjeździe czeka nas jeszcze pojedynek z Chrobrym III Gniezno, który nigdy nie był dla nas wygodnym rywalem.

Zanim juniorzy KTS-W Kalisz zagrali z Turkiem, w 8 rundzie pokonali 4-1 Hetmana II Konin. Z kolei druga nasza drużyna w 8 rundzie przegrała 2-3 z OTSz Ostrów Wielkopolski, natomiast w 9 rundzie zremisowała z Hetmanem II Konin.

Ostatni 5 zjazd odbędzie się w 28 kwietnia w Gnieźnie. Część drużyn rozegrała już awansem swoje mecze.

Maciej Sroczyński
Kwiecień 7, 2013, 17:56

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy