PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rewelacyjna partia Ananda


W Holandii trwa Międzynarodowy Turniej Tata Steel 2013. Bardziej znany jako Wijk aan Zee, od miasta w którym jest rozgrywany. Tradycja turnieju sięga 1938 roku. W turnieju grają najlepsi szachiści świata, z Magnusem Carlsenem na czele. Uwagę wszystkim mediów przyciągnęła jednak fenomenalna partia Vishy’ego Ananda (Indie), który rozgromił (czarnymi w 23 ruchach) Levona Aroniana z Armenii. Schemat gry do złudzenia przypominał zwycięską partię Polaka Rubinsteina w pojedynku z Rotlewim (partia grana 106 lat temu!). Być może już teraz jesteśmy świadkami najlepszej partii szachowej w 2013 roku!

W dalszej części artykuły zamieściłem również dwie analizy multimedialne w języku angielskim…


Maciej Sroczyński
Styczeń 17, 2013, 22:47

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy