PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rewelacyjnie w Ostrowie Wielkopolskim. 5 medali kaliszan na Mistrzostwach Wielkopolski do lat 7

Znakomicie spisali się szachiści KTS-W Kalisz oraz Szkoły szachowej SzachMistrz na Mistrzostwach Wielkopolskich do lat 7. Zdobyliśmy całe podium wśród dziewczynek oraz dwa medale w kategorii chłopców. Zawody odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim organizatorem był OTSz Ostrów Wielkopolski, Wielkopolski Związek Szachowy, Centrum Szachowe Skoczek oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Wystartowało 47 chłopców i 29 dziewczynek. Zawody rozegrano w osobnych grupach, 9 rund po 10 minut.

W grupie dziewczynek wygrała Zuzanna Jędrzejewska (KTS-W Kalisz), przed Ewą Barwińską i Amelią Hofman (obie Szkoła szachowa SzachMistrz). Tuż za podium znalazła się kolejna nasza zawodniczka Nelly Grala (KTS-W Kalisz). W grupie chłopców wygrał Jan Wojdak (Raszyn Poznań). Drugie miejsce zajął Karol Wawrzyniak (KTS-W Kalisz), trzeci był Paweł Jędraszek (KTS-W Kalisz).

Wyniki należy uznać za rewelacyjne. Jestem bardzo zadowolony z postawy utalentowanych zawodników KTS-W Kalisz i Szkoły szachowej SzachMistrz. Widać, że okres przygotowawczy do zawodów był dobrze wykorzystany. W tym miejscu dziękuję rodzicom i zawodnikom za aktywny udział w zajęciach i turniejach dodatkowych. Duże słowa uznania należą się również Malwinie Olenderek, która w ostatnim miesiącu prowadziła w Kaliszu zajęcia z naszymi 6 i 7 latkami.

Wyniki wszystkich naszych zawodników w dalszej części newsa.

1. Jan Wojdak (Raszyn Poznań)
2. Karol Wawrzyniak (KTS-W Kalisz)
3. Paweł Jędraszek (KTS-W Kalisz)

6. Wiktor Goździewicz (Szkoła szachowa SzachMistrz)
8. Michał Wegner (Szkoła szachowa SzachMistrz)
9. Jakub Grzegorski (KTS-W Kalisz)
10. Mieszko Krzeszewski (Szkoła szachowa SzachMistrz)
11. Jakub Kałużny (Szkoła szachowa SzachMistrz)
12. Żarnowski Hubert (Szkoła szachowa SzachMistrz)
15. Alex Makowiecki (Szkoła szachowa SzachMistrz)
16. Jan Filar (Szkoła szachowa SzachMistrz)
18. Adam Schlesinger (Szkoła szachowa SzachMistrz)
19. Michał Jędraszek (Szkoła szachowa SzachMistrz)
21. Maciej Kozłowski (Szkoła szachowa SzachMistrz)
23. Tomasz Drobniewski (Szkoła szachowa SzachMistrz)
24. Miłosz Krzeszewski (Szkoła szachowa SzachMistrz)
25. Mateusz Pokrzywa (KTS-W Kalisz)
28. Krzysztof Troczyński (Szkoła szachowa SzachMistrz)
47. Maksymilian Kornaga (Szkoła szachowa SzachMistrz)
startowało 47 zawodników

1. Zuzanna Jędrzejewska (KTS-W Kalisz)
2. Ewa Barwińska (Szkoła szachowa SzachMistrz)
3. Amelia Hofman (Szkoła szachowa SzachMistrz)
4. Nelly Grala (KTS-W Kalisz)

7. Marta Radlicka (Szkoła szachowa SzachMistrz)
10. Zuzanna Solarek (Szkoła szachowa SzachMistrz)
12. Anna Sukiennik (Szkoła szachowa SzachMistrz)
14. Patrycja Golińska (Szkoła szachowa SzachMistrz)
startowały 29 zawodniczki

Maciej Sroczyński
Grudzień 8, 2013, 23:38

Jedna odpowiedź do “Rewelacyjnie w Ostrowie Wielkopolskim. 5 medali kaliszan na Mistrzostwach Wielkopolski do lat 7”

  1. Gratulacje za tak udany start! My cieszymy się z 5. miejsca Krzysia Pieca, a nasze najmłodsze zawodniczki powalczą jeszcze w tej grupie wiekowej za rok i za dwa. Wszystkie dzieci zyskały cenne doświadczenie. Turniej niezwykle trudny od strony organizacyjnej i sędziowskiej, pewnie dlatego nikt w tym roku nie zaproponował wcześniej jego organizacji. Swoją drogą organizatorów, zgodnie z komunikatem organizacyjnym, było 4: Wielkopolski Związek Szachowy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowie, Centrum Szachowe „Skoczek” i Ostrowskie Towarzystwo Szachowe. Zapraszamy na kolejne turnieje do Ostrowa!

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy