PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rosjanin Dreev i Francuz Vachier-Lagrave – Mistrzami Europy w szachach szybkich i błyskawicznych

Zakończyły się Amplico – Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. Turniej rozegrany został w Pałacu Kultury w Warszawie. W blitzu zagrało 444 zawodników, a w rapidach 775 szachistów.

W szachach błyskawicznych wygrał Maxime Vachier-Lagrave. W szachach szybkich Francuz był drugi, wyprzedził go jedynie Rosjanin – Aleksey Dreev. Tym razem Polacy bez sukcesów i daleko od stref medalowych. Najwyższe 10 miejsce w blitzu wywalczył Jacek Tomczak. Mój faworyt – Wojtek Moranda dobrze zagrał w szachach szybkich i zajął 15 miejsce.

Reprezentacji KTS-W Kalisz zdobyli około 50% punktów i miejsca w połowie stawki turnieju. W blitzu: Jędrzej Adamczewski 11,5/22, Maciej Adamczewski 11/22. Z kolei w szachach szybkich Maciej i Jędrzej  mieli 5,5/11.

Maciej Sroczyński
Grudzień 17, 2012, 19:00

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy