Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rozgrywki III i IV ligi zakończone. Nasza druga drużyna wicemistrzem Wielkopolski!


 • III liga juniorów wyniki końcowe!
 • IV liga juniorów wyniki końcowe!

  Rozgrywki ligowe III i IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów dobiegły końca. W trzeciej lidze zwyciężyła drużyna UKS Smecz Konin. Drugie miejsce należało do naszej drugiej drużyny KTS-W Kalisz, która po dwóch porażkach w pierwszych meczach, wygrała siedem kolejnych. Bardzo ładnie spisali się wszyscy zawodnicy z drużyny: Patryk Ziąbek (6/9 – IV miejsce na 1 szachownicy), Michał Korycki (5,5/9 – III miejsce na 2 szachownicy), Kacper Zakrocki (5,5/9 – III miejsce na 3 szachownicy), Michał Marciniak (7/9 – II miejsce na 4 szachownicy), Daria Bieniek (5/9 – III miejsce na 5 szachownicy) oraz Anna Sokołowska (7,5/9 – III miejsce na 6 szachownicy). Awans do II Ligi Juniorów uzyskała również drużyna MMKS Wieniawa Leszno oraz Chrobry Gniezno. Nasza drużyna pomimo wicemistrzostwa nie miała prawa awansu bowiem, mamy już swojego reprezentanta na tym etapie rozgrywek.

  IV liga należała do drużyn UKS Smecz II Konin oraz Pocztowca Poznań, które w przyszłym roku mają prawo gry w III Wielkopolskiej Lidze Juniorów. Najwyżej z naszych drużyn było KTS-W III Kalisz zajmując 5 miejsce. Pozostałe drużyny uplasowały się w drugiej dziesiątce tabeli. Startowało 21 drużyn.

  Brawa za waleczność dla naszych pozostałych drużyn KTS-W IV, V, VI Kalisz, w których wszyscy zawodnicy to juniorzy młodsi do 14 roku życia. Jestem pewien, że w kolejnym roku młodzi kaliszanie powalczą o zdecydowanie wyższe miejsca w tabeli.

  Nasi zawodnicy podwyższyli również kategorie szachowe:

 • Anna Sokołowska druga norma na I kategorie szachową
 • Szymon Skurniak – III kategoria szachowa
 • Antoni Milewski – III kategoria szachowa
 • Aleksandra Tarczyńska – V kategoria szachowa

  Pierwszy i drugi zjazd ligowy odbył się w Kaliszu. Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Szachowo Warcabowe na zlecenie Wielkopolskiego Związku Szachowego. Start naszych drużyn finansowany był ze środków budżetowych miasta Kalisza.

 • Maciej Sroczyński
  Kwiecień 1, 2012, 13:48

  Dodaj komentarz

  Nasi partnerzy