PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rozgrywki ligowe seniorów 2015/2016 zakończone


kts_kalisz

Drużyny KTS Kalisz zakończyły rozgrywki ligowe w sezonie 2015/2016 …

W rozgrywkach III Wielkopolskiej Ligi Seniorów KTS Kalisz zajęło 5 miejsce. Najwyższe z drużyn z drugiej połowy tabeli. Cztery pierwsze drużyny były poza zasięgiem pozostałych, a my do końca walczyliśmy o utrzymanie w rozgrywkach. Zwycięstwo 3,5-2,5 nad TS-R Hetman II Konin zapewniło nam spokojny byt w rozgrywkach. W ostatniej rundzie graliśmy z drużyną pretendującą do awansu UKS SMecz Konin. Goście wygrali z nami 4,5 -1,5 i wywalczyli tym samym awans do II ligi seniorów. Bezkonkurencyjna była drużyna ASSz Lipno Stęszew.

Warty odnotowania jest bardzo dobry występ indywidualny Filipa Janiszewskiego, który uzyskał pierwszą normę na kandydata na mistrza oraz zysk rankingowy ponad 100 pkt ELO. Trzecią normę kandydacką wywalczył na pierwszej szachownicy Patryk Ziąbek, kapitan naszej drużyny. Gratulacje dla chłopaków jak i całej drużyny.

3liga

indywi

W IV lidze grały nasze dwie drużyny seniorskie KTS II Kalisz i KTS III Kalisz. Drugiej drużynie udało się awansować do sesji finałowej i walki o miejsca 1-6. Ostatecznie KTS II Kalisz wywalczyło IV miejsce w całych rozgrywkach. KTS III Kalisz uplasował się na 8 miejscu spośród 12 drużyn. Awans do III Wielkopolskiej Ligi wywalczyli szachiści OTSz II Ostrów Wlkp.

4 liga

kts2kalisz kts3kalisz

Maciej Sroczyński
Maj 9, 2016, 23:42

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy