PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rozpoczęły się rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski w szachach – I i II liga

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach mają trzy najwyższe szczeble: Ekstraliga szachowa, I liga oraz II liga. Najlepsi zawodnicy w Ekstralidze grają systemem zjazdowym. Za nimi już jeden z nich, podczas którego rozegrano 3 partie. Faworytami rozgrywek są: WASKO Hetman Szopienice Katowice, Polonia Warszawa oraz Polonia Wrocław. W gronie tych drużyn jest drużyna z Wielkopolski: AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec Poznań.

W I i II lidze drużyny grają stacjonarnie. Rozgrywki rozpoczęły się 1 września w Łazach i Poroninie, potrwają przez 9 kolejnych dni. W I lidze najmocniejszy skład wystawiła drużyna Odrodzenia Kożuchów. Na tym etapie rozgrywek jest tylko jedna drużyna z Wielkopolski – OTSz Ostrów Wlkp. W Ekstralidze i I lidze gra 10 drużyn, systemem kołowym.

II liga w tym roku mniej liczna, grają tylko 32 drużyny. Pierwsze numery startowe mają TS Wisła Kraków i nowo utworzony klub szachowy o bardziej rugbowej nazwie KSz Warsaw Sharks Warszawa. Wielkopolskę reprezentują: LKS Chrobry Gniezno, Hetman Konin, LKS Piast Śrem, MUKS Wieża Kórnicka Kórnik.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 2, 2012, 19:50

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy