PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rozpoczyna się Olimpiada Szachowa w Baku


550a

Ceremonia otwarcia 42 Olimpiady Szachowej odbyła się w Narodowej Arenie Gimnastycznej w Baku. Gościem honorowym tej niesamowitej uroczystości był prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew. Obecny był również prezydent Międzynarodowej organizacji szachowej FIDE Kirsan Ilyumzhinov.

Warto podkreślić, że to największa Olimpiada Szachowa, jeszcze nigdy w historii nie startowało tak wiele drużyn. Zagra aż 181 zespołów w grupie OPEN oraz 142 drużyny w grupie kobiet. Ogółem do Azerbejdżanu przyjechały 176 federacje z całego świata, przekładając to na liczby w sumie około 3000 zawodników, trenerów oraz delegatów poszczególnych federacji szachowych!

Pierwsza runda rozpocznie się 2 września o godzinie 15.00. Nasi Panowie zagrają z drużyną Iraku, z kolei reprezentacja kobiet spotka się z drużyną Kirgistanu. Trzymamy kciuki i zachęcamy do typowania wyników tych meczów na facebooku.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 2, 2016, 11:33

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy