PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w szachach

panie

Cała szachowa Polska przez najbliższe dni będzie patrzeć w kierunku Poznania, bowiem to w stolicy Wielkopolski rozgrywane będą Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Będą to wyjątkowe mistrzostwa …

W zawodach wystąpi 10 mężczyzn i 10 kobiet, którzy wyłonieni zostali na podstawie rankingu i dodatkowych kryterium PZSZach. W poprzednich latach widzieliśmy u Panów turniej szwajcarski, w tym roku ponownie wrócono do systemu kołowego. Tegoroczne mistrzostwa bardzo odmłodniały. Najstarszą zawodniczką jest Monika Soćko (38 lat), najmłodszą Oliwia Kiołbasa (16 lat). Zagrają też dwie juniorki Ewa Harazińska i Mariola Woźniak (obie 18 lat). Wśród mężczyzn najbardziej doświadczonymi są Mateusz Bartel i Grzegorz Gajewski (oboje 31 lat), którzy zagrają ze sobą w pierwszej rundzie. Najmłodszym Jan Krzysztof Duda (18 lat), który już od dawna rywalizuje z seniorami.

panowie

Gdybym miał typować medalistów to podium wyglądałoby tak: 1. Jan Krzysztof Duda 2. Radosław Wojtaszek 3.Mateusz Bartel oraz 1. Monika Soćko 2. Jolanta Zawadzka 3. Karina Szczepkowska-Horowska

Maciej Sroczyński
Marzec 30, 2016, 09:19

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy