Nowy nabór zajęcia szachowe 2017/18

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Od września 2017 r. jesteśmy w nowej siedzibie SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Książka NOWOŚĆ 2017! "Drugi krok do szachowego mistrzostwa"

Druga część książki to nauka matowania w dwóch ruchach. Od bardzo prostych przykładów, po arcymistrzowskie idee mistrzów świata. Uzupełnieniem książki są zadania typu "zdobądź": pionka, skoczka, gońca, wieżę lub hetmana. Poziom książki 1200-2000. Będziesz grał lepiej w szachy!

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rozpoczynamy nowe eliminacje do drużyn klubowych na rok 2013

Startujemy z nowym cyklem turniejów o Puchar SzachMistrza, edycja 2012-2013. Mogą w nim brać udział zawodnicy KTS-W Kalisz oraz uczniowie Szkoły szachowej SzachMistrz (do 18 roku życia, 1995r i młodsi).

Na podstawie wyników cyklu turniejów Pucharu Szachmistrza 2012/2013 będzie wyłaniane reprezentacja klubu szachowego KTS-W Kalisz na drużynowe rozgrywki ligowe w 2013 roku. W ubiegłym roku KTS-W Kalisz (1 drużyna) zajęła 18 miejsce w II Ogólnopolskiej Lidze Juniorów w szachach. KTS-W II Kalisz zajął 2 miejsce w III Wielkopolskiej Lidze Juniorów. Wystawiliśmy też cztery drużyny w IV lidze juniorów. KTS-W III Kalisz – 5 miejsce, KTS-W IV Kalisz – 12 miejsce, KTS-W VI Kalisz – 16 miejsce i KTS-W V Kalisz – 17 miejsce. Jakim składem zagramy w tym roku? Dużo zależy od turniejów, które odbędą się w poniższych terminach.

Terminy kolejnych turniejów od stycznia do czerwca zostaną podane w późniejszym terminie. Turnieje odbywają się raz w miesiącu o stałej godzinie 16.30. Do godziny 16.15 trzeba być na miejscu i potwierdzić swoją obecność na sali turniejowej. Liczba miejsc (około 60) jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w turniej jest bezpłatne.

Maciej Sroczyński
Wrzesień 8, 2012, 15:46

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy