PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego SZACHOWA ZIMA


Z przyjemnością mogę ogłosić, że zakończyliśmy konkurs plastyczny SZACHOWA ZIMA. Otrzymaliśmy 42 prace z: Poznania, Bielsko-Białej, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kalisza.

Jurorami byli rodzice, zawodnicy, działacze KTS Kalisz, którzy przydzielali punkty za wykonane prace. Każda dzieło była ponumerowane (nie było widać imienia i nazwiska autora), a jurorami mogli być tylko te osoby, które nie przygotowały pracy na konkurs (ani ich rodzice).

Gratuluję kreatywności i pomysłów wszystkim uczestnikom konkursu. Wasze prace są cudowne i wzbudziły zachwyt wszystkich jurorów. Konkurs dostarczył mi osobiście wiele piękna i emocji. Zarówno w grupie do lat 9, jak i 12 zwycięzcy wgrali nieznaczną przewagą głosów. Wystawę wszystkich prac będzie można oglądać w siedzibie klubu KTS Kalisz (ul. Łódzka 196).

Laureaci konkursu:
Kategoria do lat 8
1. Laura Zielińska 2008 (Poznań)
2. Amelia Plichta 2006 (Poznań)
3. Zuzanna Solarek 2007 (Kalisz)
4. Zuzanna Jędrzejewska 2007 (Kalisz)
5. Jan Ruszkowski 2006 (Poznań)

Kategoria do lat 12
1. Pola Kierska 2004 (Poznań)
2. Jakub Zachara 2004 (Kalisz)
3. Bartosz Baran 2005 (Poznań)
4. Patrycja Kowalewska 2005 (Ostrów Wielkopolski)

Wszyscy pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymają upominki od Szkoły szachowej SzachMistrz. Wręczenie nagród podczas Feryjnego Turnieju Szachowego w Kalisz 15 lutego 2015 godz. 11.00-11.30. W sprawie odbioru nagród można się również kontaktować telefonicznie (Maciej Sroczyński 793-733-396).

Maciej Sroczyński
Styczeń 23, 2015, 23:48

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy