PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Rusza drużynowa liga seniorów

W najbliższą niedzielę wystartuje IV Liga Seniorów grupa „B”, w ramach rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski. W 2012 roku zajęliśmy w tych rozgrywkach IV miejsce, wśród 12 drużyn.

W tym roku wystawiliśmy dwie drużyny KTSz-W Kalisz oraz KTSz-W II Kalisz. Jedna z nich w całości złożona jest z juniorów. Pierwszy ze zjazdów odbędzie się 13 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Wolności 34 – Cech Rzemiosł Różnych).


Zgłosiliśmy następujące składy:

KTS-W Kalisz

1. Adamczewski Jędrzej (I kat., 1810 ELO) – kapitan drużyny
2. Ziąbek Patryk (II+, 1773 ELO)
3. Adamczewski Maciej (I, 1751 ELO)
4. Janiszewski Filip (II+, 1707 ELO)
5. Sokołowska Anna (I, 1526 ELO)

 

 

Maciej Sroczyński
Styczeń 10, 2013, 20:25

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy