PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Ruszyła strona www Rady Przyjaciół Szachów PZSzach

Tagi:

17 czerwca 2014r. w Warszawie odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie, jakim była inauguracja Rady Przyjaciół Szachów. W skład Rady weszli przedstawiciele nauki, sztuki, biznesu i polityki. Wszystkich połączyła sympatia do królewskiej gry, którą postanowili w ten sposób wesprzeć. Celem Rady jest podniesienie prestiżu, popularyzacja i wspieranie rozwoju szachów w Polsce. Podczas spotkania goście zapoznali się z prezentacjami na temat szachów, obejrzeli pojedynek gry na ślepo oraz pokaz gry jednominutowej. Niektórzy zmierzyli się także z naszymi arcymistrzami przy szachownicy.

Możemy zapoznać się z powstałą niedawno stronę internetową dotyczącą tego wydarzenia.

W skład rady weszli m.in.: Marek Belka (Prezes Narodowego Banku Polskiego), Andrzej Biernat (Minister Sportu i Turystyki), Jerzy Buzek (Profesor, przewodniczący Parlamentu Europejskiego 2009–2012), Otylia Jędrzejczak (Pływaczka, rekordzistka świata, mistrzyni olimpijska), Aleksander Kwaśniewski (Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 1995-2005), Andrzej Seweryn (Dyrektor Naczelny Teatru Polskiego w Warszawie) czy Michał Żebrowski (Dyrektor Naczelny Teatru 6.piętro).

Warto podkreślić, że wśród takich znakomitości członkiem RPS jest również Dariusz Puchalski (Prezes DGCS S.A), sponsor DGCS OPEN – Międzynarodowych Mistrzostw Polski Przedsiębiorców w szachach. Na stronie internetowej Rady Przyjaciół Szachów w dziale Aktualności oraz Galeria znajdziemy odnośniki do VI edycji tych mistrzostw, które organizowała Szkoła szachowa SzachMistrz oraz klub szachowy KTS Kalisz.

Maciej Sroczyński
Styczeń 7, 2015, 22:08

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy