PREMIERA 2019! "Trzeci krok do szachowego mistrzostwa"

Trzecia część z serii książek. W książce znajduje się kilkanaście najpopularniejszych motywów taktycznych (np.: widełki, podwójne uderzenie, atak z odsłony) oraz maty w trzech ruchach. Poziom książki 1300-2100. Będziesz grał lepiej w szachy!

Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia

Prowadzimy zajęcia szachowe w przedszkolach, szkołach na terenie Kalisza oraz okolic. W Akademii SzachMistrza trenujemy też grupy poziomowane od początkujących po zaawansowanych. Dobra zabawa, nauka, doświadczona kadra trenerska. Uczymy dzieci i młodzież logicznego myślenia! Nowa siedziba SP nr 10 Kalisz.

Witaj w Szkole Szachowej SzachMistrz

Jesteśmy szkołą logicznego myślenia. Uczymy gry w szachy dzieci i młodzież. W ramach Akademii SzachMistrza prowadzimy naukę gry w szachy dla początkujących i zaawansowanych. Rozbudzamy pasję w dzieciach, przedstawiając szachy w sposób bajkowy i łatwy do zrozumienia. "Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni" Paul Morphy

Sprawdź się na turnieju szachowym

Wzbudzamy również emocje sportowe organizując ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje szachowe. Start w zawodach to możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Najprzyjemniejsza dla zawodników jest ceremonia zakończenia, kiedy najlepsi zawodnicy mogą otrzymać szachowe laury: puchary, medale, nagrody oraz podwyższyć swoje kategorie szachowe.

Klub szachowy KTS Kalisz

Jeżeli lubisz grać w szachy zapraszamy do zapisania się do klubu szachowego KTS Kalisz. Nasi uczniowie to medaliści Mistrzostw Wielkopolski, Polski oraz Europy. Kaliskie Towarzystwo Szachowe działa jako stowarzyszenie. W naszych działaniach wspiera nas miasto Kalisz. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy szachowi. Zapraszamy do KTS Kalisz!

Sebastian Malec wygrywa turniej pokerowy EPT w Barcelonie i inkasuje 5 mln złotych!


Sebastian Malec

Sebastian Malec w wieku 21 lat wygrywa najlepiej obsadzony turniej pokerowy wszech czasów i inkasuje aż 1 122 800 € (5 milionów złotych)…

Sebastian Malec był mi bardziej znany z turniejów szachowych. Wypracowany dzięki szachom analityczny umysł był jego ogromnym atutem w pojedynku na finałowym stole z Niemcem Uri Reichensteinem. Z kolei jednym z komentatorów finałowego pojedynku na Poker Stars był arcymistrz szachowy Radosław Jedynak. Na listach rankingowych w czołówce Polaków znajdziemy również wielu polskich szachistów: Tomasz Głuszko, Maciej Świcarz, Zbigniew Pakleza, Jerzy Słaby, Jakub Czakon, Rafał Lubczyński. Zwycięstwo Sebastiana Malca to trzeci triumf Polaka w historii turniejów EPT. Wcześniej dokonali tego Dźmitry Urbanowicz (EPT Dublin 2016) oraz Dominik Pańka (2014 PokerStars Caribbean Adventure).

Na finałowym stole EPT Barcelona 2016 Sebastian Malec pokonał następujących graczy: Uri Reichenstein – Niemcy, Thomas de Rooij – Holandia, Adam Owen – Anglia, Zorlu Er – Turcja, Andreas Chalkiadakis – Grecja, Harcharan Dogra Dugra – Hiszpania.

W swoim decydującym pojedynku Polak bardzo emocjonalnie i ekspresyjnie podchodził do gry.

„Sebastian Malec to „dzieło sztuki”, „czarodziej”. To nie nasze słowa, a redakcji European Poker Tour. Ludzie odpowiedzialni za aktualizację informacji z frontu EPT rozpływają się w zachwytach nad Sebastianem. Nie tylko ze względu na jego grę ale i wyluzowane zachowanie – między innymi… tańczenie!” (Pokerstrategy.com)

Sebastian Malec na turnieju szachowym Konik Morski Rewala

Sebastian-Malec-EPT-Barcelona-2016-5
Zwycięzca EPT Barcelona 2016


Powtórka z decydującego stołu. Zobacz genialne ostatnie rozdanie!

Gerard Pique (FC Barcelona) jeden z VIPów na turnieju EPT.

Słynny stadion FC Barcelony Camp Nou

ept_10K

Źródła zdjęć:

  • http://e-playpoker.com
  • https://pl.pokerstrategy.com/
  • http://rewal.caissa.pl/
Maciej Sroczyński
Sierpień 29, 2016, 09:58

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy